Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít introvertáltnak?

Ki számít introvertáltnak?

Figyelt kérdés

Én introvertáltnak tartom magam, mert szükségem van az egyedüllétre, csendre, nyugalomra és lefáraszt, ha emberek között vagyok. Csendes, visszahúzódó és nyugis típus vagyok, nem szeretek a középpontban lenni, nem szeretek nagyobb társaság előtt szerepelni/beszélni stb. és nehezebben nyílok meg mások előtt. Vannak barátaim, akikkel szeretek időnként találkozni és beszélgetni, illetve van hobbim és vannak dolgok, amikkel szívesen foglalkozom, szeretek kirándulni is. Viszont sokszor csak annyira van igényem, hogy otthon betakarózva filmezzek, olvassak egyedül.


Ha ezt elmesélem, akkor csomó magukat introvertáltnak valló ember kb. leordítja a fejemet, hogy én ne mondjak ilyeneket és bizony extrovertált vagyok, mert az introvertáltak utálják az embereket és nem akarnak kapcsolatba kerülni velük. Sokak szerint az az “igazi introvertált”, aki fél az emberektől, aki nem áll szóba senkivel, aki nem lép ki a házból stb, legalábbis magukról ezt állítják.... Szerintem pedig már inkább beteges és valamilyen pszichológiai probléma állhat a hátterében,, ha valakiben ilyen gyűlölet, rettegés stb., van és nem szimpla introvertált típus.


2018. júl. 26. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki utálja az embereket az nem introvertált hanem mizantróp. Az meg lehet introvertált és extrovertált is.
2018. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdésedben ott a válasz.
2018. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy egyensúly ami a kettő között van valahol.De ez mindenkinek más.
2018. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én neked adok igazat mivel én is ilyen vagyok (bár barátaim nincsenek de ez más történet) és ilyesminek is kell lennie egy introvertál embernek bár erre nincs tökéletes példa mert mindenki más.

Amit pedig a második részben írsz azok az emberek is introvertáltak de ezt elferdíti valamilyen lelki betegség ezért lesznek ilyenek.

2018. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Amikor intro-extrovertáltságról beszélünk, akkor energiákról van szó.


Az introvertált ember a saját magával töltött időből és a mély lelkitársi szintű kapcsolataiból meríti az energiát, míg az extrovertált a kicsapongó felszónes nagy társaságból, cseverészésből.


Mivel nincsenek tiszta típusok, ezért ezt egy skálaként kell elképzelni, ahol mindenki valahol a két végpont közt van. Én pl 55%-ban intro-, 45-ben extrovertált vagyok. Az ilyen kiegyensúlyozott személyiségeket ambivertáltnak is szokták hívni.


Ez nagyon mélyen a személyiségben rögzült tulajdonság, iszonyú lassan változik, és szinte lehetetlen befolyásolni.


Pl egy introvertált is lehet jó előadó, de valószínűleg nem fogja élvezni annyira, nagyon kimeríti őt, mert nincs-ritka az erre irányuló szükséglete.

2018. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!