Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látok valakit elsőre...

Miért látok valakit elsőre ismerősnek?

Figyelt kérdés
Szóval azt a helyzetet kell elképzelni, hogy bemutatnak titeket valakivel egy társaságban, és biztos, hogy soha nem találkoztatok még azelőtt, mégis rém ismerősnek tűnik. A dolog biológiai háttere érdekelne, ráguglizva csak ilyen ezoterikus dolgokat találni, hogy előző életemben kapcsolódtunk, ezért karmikus ismeretség van köztünk stb...
2018. júl. 26. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló lehet az oka, mint amit a deja vu-nél feltételeznek:

[link]

2018. júl. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Picit bonyolultabb folyamat mint ahogy a Wikipédia írja, viszont teljesen helytálló.
2018. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már velem is előfordult és gondolkodtam is rajta, szerintem van oka a jelenségnek, talán volt olyan ismerősöd, aki valamiben hasonlított rá, hanghordozás, kinézet, ruhaviselet, megjelenés, parfüm, illat, jellegzetes mozdulat, esetleg több dolog egyszerre.

Az is lehetséges, hogy álmodban láttál előzőleg hozzá hasonlót, nekem előfordulnak néha álmaimban ismeretlen emberek.

2018. júl. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, közben rájöttem, hogy egy általános iskolai osztálytársamra hasonlított iszonyatosan. Ment a zöld kéz mindenkinek :)
2018. júl. 27. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam is előfordult már ez.


Időközben rájöttem,hogy a stílusa, beszéde,hanglejtése hasonlított egy osztálytárséhoz vagy szomszédéhoz.


Ami egyszer nagyon fura volt,hogy egyes szavak lejtése,parfüm,öltözködés tisztára mint egy oszt.társamé. Nem egyszer más nevet mondtam neki,mivel oszt.társ jutott eszembe mindig :D


Legutóbb megismertem egy lányt, többet beszélgettünk tiszta olyan mint legjobb barátnőm,legalábbis jellemre,beszéd stílusra teljesen.

2018. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!