Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől önálló valaki?

Mitől önálló valaki?

Figyelt kérdés

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik, illetve hogyan viselkedik?

Lehet valaki önálló, ha még a szüleinél lakik, de mindent maga intéz (főzés, mosás,...), és fizeti a rezsi egy részét is. Vagy mindenképp zavart okoz a lelki önállóságban az együttélés?

25 éves vagyok.



2018. júl. 29. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Talán az önállósághoz hozzátartozik az is,ha már nem a szülőknél lakik az ember és vagy van lakása,vagy bérelni tud.
2018. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

AZ önállóságnak meg feltétele az, hogy ne a szülökkel lakjon egy lakásban, de az mindenképpen, hogy a saját életét maga rendezze, a kaját meg egyebeket megvegye magának, a takarítást mosást ö végezze, a rezsi részarányos részét fizesse és ne várjon el semmit a szülöktöl.

De öszintén szólva a legtöbb esetben ez nehezen megoldható, mert vagy a "gyerek" elvár egy csomó mindent azért a szülötöl, vagy a szülö nem engedi a gyereket önállósodni, de ha a gyerek tényleg ragaszkodik az önállósághoz, akkor lehetséges.

2018. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sok változatot ismerek. Hallottam már kisgyerekre is használva ezt a szót, mert hogy milyen ügyesen megcsinál mindent pedig xy nem csinálta ezeket egyedül. Én személy szerint azt tartom önállónak aki önellátó tehát külön háztartást vezet a szüleitől illetve nem függ a párjától sem. Nem kell neki az hogy más intézze a hivatalos, magánéleti dolgait.
2018. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A munkahelyeden önálló vagy, mitől , miért, hogyan ? Hát az életedben is kint, pont így .
2018. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy napi szinten döntéskényszerbe kerül, és minden döntésének ő maga látja kárát, vagy hasznát.
2018. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!