Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik az okosabb embertípus?

Melyik az okosabb embertípus?

Figyelt kérdés
Akinék korábban alakul ki az a "végleges" személyisége, viselkedése, világnézete, vagy az aki inkább megpróbál tovább nyitott maradni az életben mindenre?
2018. júl. 30. 10:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
Jó ha az ember sok dologra nyitott. De szerintem nem az számít ha az ember okos, legyen inkább értelmes. Úgy értem lehet hogy valaki nagyon okos és mindenhez ért, de lehet hogy az élethez meg kevés. Amúgy nem hiszem hogy az ember csak egy féle lehet. Minden változik mindig. Kicsit ha jobban kifejted akkor beszélgethetünk róla többet.:)
2018. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az okos és értelmes ember között? Vagy a két fogalom alatt mit értünk?
2018. júl. 30. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az okos alatt általában azt értjük, hogy olvasott, tanult, és nagy a lexikális tudása. De ettől még lehet értetlen, hebehurgya, szétszórt. Az értelmes ember inkább higgadt, józanul gondolkodik az élet dolgairól, jó a problémamegoldó készsége. Pl egy falusi paraszt ember is lehet értelmes.
2018. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ismertem okos, nagy tudású orvost, viszont végtelenül bunkó volt, mindenkit lenézett maga körül...

Emiatt nem tartottam túl értelmesnek.

2018. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ezen múlik.

Se az okosság, se az értelmesség, se a tájékozottság.

Egyébként olyan nagyot nem változnak az emberek. Tapasztalat. Alapjaiban véve szinte minden ismerősöm (30-40-es korosztály) olyan, mint 20 évesen.

De ez nem azt jelenti, hogy nem nyitottak, meg ne próbáltak volna ki új utakat.

De a személyiség lényege, a viselkedés nem igazán változik.

2018. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Amit erről Jézus mondott, Máté feljegyzésében az szerintem tök jó (pedig nem vagyok vallásos, meg lehet hogy Jézust több akkori néptanítóból gyúrták össze)


Máté evangéliuma, 7. fejezet

24Aki hallgatja szavamat, és tettekre is váltja, az okos emberhez hasonlít, aki sziklára építette a házát. 25Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, és nekizúdult a háznak, de nem dőlt össze, mert szikla volt az alapja. 26Aki hallgatja ugyan tanításomat, de nem váltja tettekre, a balga emberhez hasonlít, aki házát homokra építette. 27Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, és nekizúdult a háznak. Az összedőlt és romhalmazzá vált.”

A beszéd hatása.

28Ezzel Jézus befejezte ezeket a beszédeket. A nép ámult tanításán, 29mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók.


Okos az, aki az életét nagyban befolyásoló döntéseiben bölcs.

2018. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
50%
Változó szerintem... Én 22 éves vagyok, de a 30+-os korosztályt nem bírom elviselni. Irritálnak. És úgy vettem észre hogy a legtöbb el van szállva magától. Illetve kiváló szakértő mindegyik mindenhez is. Tisztelet a kivételnek. A kedvencem az mikor egy idősebb azt mondja hogy ő idősebb és tiszteletet érdemel. Nem érdemel tiszteletet attól senki sem mert valaki idősebb. Az számít mit tett le az asztalra, illetve hogy milyen ember. De ez az én világképem. Mindenkinek más. Valószínűleg ha mindenki egyetértene akkor robotok lennénk kb.
2018. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem személyiség, viselkedés nincs annyira összefüggésben az okossággal. Ne érts félre, nem arra célzok, hogy idiótán viselkedõ emberek okosak lennének.

A világnézet, gondolkodás folyamatosan változhat egy emberben, de a személyiség nem föltétlenül.

2018. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

az okos embernek nincs végleges személyisége..

egy intelligens embert senki sem tud rávenni, hogy a jónál ne keressen jobbat..

ha meg talál attól okos, hogy váltani mer..

2018. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9- es, ez nagyon tetszik!
2018. júl. 30. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!