Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretnék nyitott lenni arra...

Szeretnék nyitott lenni arra is, ami számomra hülyeség, mert szeretek valakit, akinek az fontos. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Igazából minél többet tudok, annál inkább érzem azt hogy semmit nem tudok. Magamat sem ismerem még eléggé. Szeretnék tudni mások viselkedésével azonosulni. Nem szeretem a felesleges konfliktusokat, a problémákat, de azok mindig vannak. Ki szereti őket? Senki. Szeretnék képes lenni azonosulni azzzal, ami számomra értelmetlen, nem kedves, úgymond a személyiségemet akarom tudatosan változtatni, hogy mindenki pozitív dolgokat vonjon le a viselkedésemből, testi gesztusaimból, de hazduni sem akarok magamnak, sem másnak. Eléggé hangulatingadozó vagyok. Igazából nagyon foglalkoztat az emberek működése, mert nincs két egyforma ember, de úgy érzem hogy ezt igazán senki sem tudja megválaszolni, mert nem lehet. Nem akarok pszichológus sem lenni. Remélem sikerült értelmesen megfogalmaznom a kérdést, már amennyire lehetett. :D
2018. júl. 30. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az Első benyomás c. könyv segített ebben.


Nekem az volt a gondom, hogy nem tudtam önmagamat adni egyáltalán. És ebben találtam válaszokat.

Nagyon jól elmagyarázza azt, hogy hogyan kommunikálhatsz úgy, hogy az másoknak szimpatikusnak tűnjön, de közben önmagadat is adhasd.


Önvizsgálat, életszerű példák, pszichológiai háttér, tanácsok, leírások vannak benne több témán keresztül. Alapvátően, mint ahogy a cím is mutatja, az első benyomásról, az első társalgásról szól, de valójában minden társas helyzetre alkalmazhatóak.


Enkóron fent van. Windjview kelleni fog, mert .djvu fájlba van rakva.


Gyakorlat nehéz dolog, sok idő amire jól megy majd. Kezdetben gépies leszel, amit lehet észre is vesznek mások, de ez a folyamat része.


Szóval én a kommunikáción keresztül fognám meg a dolgot, mert végül is a saját agyaddal is kommunikálsz, van egy belső kommunikációd, szavakkal kifejezett gondolataid, amikkel tudod befolyásolni magadat is.

2018. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!