Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az ember származása meghatározza jelentős belső tulajdonságait is?

Figyelt kérdés
Ovasgattam,hogy az európai emberek többféle alrasszba tartoznak.Pl Egy sváb származású általába szorgalmas,törekvő...akár Magyarországon lakik,akár Németországba. Egy roma hangos,agresszív,primitív, bármilyen országban él(tisztelet a kivételnek és nem rasszizmusból írom).
2018. júl. 31. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ezek tanult viselkedési minták. A környezet hatása.
2018. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Az a véleményem, hogy hülyeség...

Ahogy az #1 is írja, a környezettől, családtól függ, hogy ki milyen ember lesz.


Egy olyan kisgyerek, aki abban nő fel, hogy teljesen normális ha ordibálunk egymással, ütünk ha kell, normális az, hogy lopunk ha kell, akkor mégis mit vársz? A gyerek majd azt mondja, hogy ez nem helyes, csak úgy? Ha azt látja, hogy mindenki ezt csinálja körülötte?


Elég megnézni olyan családokat, ha már a romáknál tartunk, ahol roma kisgyermeket fogadtak örökbe.

Esetlegesen szigorú nevelést kapott a családjától vagy tanultak a szülei.


Normális, rendesen viselkedő emberek mind!


Ennyit arról, hogy öröklődik.. a fenéket.

2018. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Roma származású vagyok.

Gyermekotthonban nőttem fel. Tanultam, dolgoztam, majd kettő diplomát szereztem. / Nem a józsefvárosi piacon vettem, tanultam érte. /

Bocsássátok meg nekem, hogy nem lopok, nem hazudok, nem ordítozok és képes voltam családot alapítani egy magyar férfi társsal.

Nézzétek el a félig roma gyerekeimnek, hogy nem köpködnek az utcán és nem hallgatják a mulatós fáj a szívem stb zenét hangosan a tömegközlekedési járműveken.

Továbbá elnézést kérek, hogy tanulnak, hogy nem esznek ingyen a gimnáziumban / ketten vannak/ és ne haragudjatok, hogy normálisan adózunk.

Így kedves kérdező, azt kell mondanom, hogy amit kérdezel az egy nagy általánosítás, mivel legjobb tudomásom szerint nekem azért volt a gyermekotthon az otthonom, mert anyám egy drogos prostituált volt, apám meg egy börtöntöltelék...és láss csodát, én normális lettem.

2018. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem a származás határozza meg, hanem a tanult viselkedés. Ha egy cigány és egy sváb csecsemő helyet és családot cserélne, akkor felnőtt cigány szorgalmasan dolgozna az apja vállalkozásában, a sváb meg lopna, csalna, hazudna, ordibálna Tiszaburán.
2018. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
A környezet határozza meg, amiben felnő az egyén és nem rassz. A saját mikrokörnyezetének a viselkedési mintáit és normáit tanulja meg, az lesz számára az alap. Röviden nevelés kérdése.
2018. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Általánosítás, és előítéletes a kérdés megfogalmazása. Én is roma származású vagyok. A szüleim éjjel nappal azért dolgoztak (tisztességes munkát, még mielőtt valaki megkérdőjelezné) hogy engem, és a két testvéremet tisztességesen felneveljék. Van szakmám és érettségim, tisztességtelen dolgozom, és elég sok olyan roma ismerősöm van, akiről ez szintén elmondható.Senki nem tehet arról, hogy milyen bőrszínnel, melyik.országba születik, és nem attól lesz valaki tisztességes, jó ember hogy fehér bőrű sváb ember, vagy bármi más. Minden nevelés, és racionális gondolkodás kérdése
2018. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
*tisztességesen. (6-os válasz)
2018. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!