Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki élt már kertes házban is...

Aki élt már kertes házban is és lakásban is?

Figyelt kérdés

Lakásból való átköltözést követően változtak-e az alábbi szokásaitok:


- kevesebb városban / faluban való mászkálás

- több kerti sport vagy kertészkedés

- kevesebb játszóterezés a gyerekekkel, inkább előtérbe

kerültek a kerti játékok

- sűrűbb baráti vagy rokoni látogatások?



2018. júl. 31. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A különbség nem a felsoroltak közt van.
2018. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En eloszor eltem kertesben, most 5 eve lakasban.

Mindketto videki kisvarosban volt, igy a programlehetosegek kb ugyanolyanok, ha nem megyek /gyunk el a nem tul messzi nagyobb varosba.

Gyerekunk eddig nem volt, most fog szuletni, ugyhogy errol nem tudok nyilatkozni.( kulonben tarsashaz foldszinten lakunk, a lakonegyed udvaran komplett jatszoter van, pingpongasztalok, padok, grillek, es tobbek szoktak kinn lenni sport cellal - tollas, labdazgatas).

Kerteszkedes a kertesben tobb volt, nyilvan.

2018. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam így alakult a dolog:

- A városban persze h többet mászkáltam, egyrészt mert voltak ugye gyakran rendezvények, meg vásárolni a szemben lévő kisboltba, plusz az ember lakásban hamar elunja magát, nincs kert, ha levegőzni akarsz, akkor bizony el kell menned otthonról. Itt a faluban viszont szép nagy udvar van, bármikor ki tudok menni leülni a hintaágyba, hallgatni a madarakat, olvasgatni... na ez az, amiért soha nem költöznék vissza a városba. A kertben is mindig van mit csinálni. Másrészt a faluban nem nagyon sétálok, mert ugye levegőzéshez ott a kert, plusz a faluban nem nagyon van semmi ami miatt érdemes lenne.... vásárolni is a városba járunk nagy tételben így olcsóbb.

- Több kertészkedés: mivel a városban nem volt több így egyértelmű. És igen, szuper jó a kertben jógázni a lakás helyett.

- nincs még gyerekem, de sokkal jobb lesz nekik is, ha nem egy városi dzsungelban nőnek fel

- a látogatások száma nem változott.

2018. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

20 éves koromig falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, majd 30 évig városi panelban laktam. De az utóbbi időben visszajárok oda a szülői házba mert tervezem a visszaköltözést. Én falun többet mozgok a szabad levegőn, esténként ott még manapság is gyakran kocogok akár több km-t a természetben. Falun 10-15 km sugarú körben biciklivel felkeresem ismerőseim és rengeteget beszélgetünk. Városon gyakorlatilag nincs és nem is volt barátom, sosem volt közös témánk. Falun hobbiból is szívesen kertészkedem. Például tegnap meg a padláson talált vadméheket helyeztem át lépestől egy saját készítésű méhlakásba. Fantasztikusan léleküdítő tevékenység volt.

Ez a hölgy is városról költözött egy erdő széli házikóba, hasonló érzéseiről számol be ő is:

Erdő szélén házikó

[link]

Persze a várostól távolabbi falvaknak vannak kedvezőtlen oldalai is. Ha nincs otthoni vállalkozás, akkor akár városra kell járni dolgozni. A helyi bolt szűk választékú és drága. Minden más nekem nagyon tetszik. Ugyanez a véleménye az unokaöcsémnek is a faluról, mert ő is városi lett de a szíve szerint gazdálkodó lenne falun vagy akár egy erdei tanyán.

Gyerekkoromban falun nem volt jellemző a játszóterek látogatása, mert a nagy kert és a körülötte lévő természetes élettér mindenen túl tett, olyan játszótér úgysem lett volna. Állatkertbe se kellett járni mert elég volt a kert erdős részébe csendben kimenni és szabadon lehetett gyönyörködni az összes hazai vadban.

Ja és városon a mozgás nekem abból áll hogy ha elegem van a betondzsungelből akkor biciklivel irány a Bakony vadonja.

2018. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül a kertészkedés nyilván, gondozni kell, hogy szép legyen. Másik a baráti, családi látogatások megszaporodtak. Így szívesebben fogadjuk őket, nagyobb a lakás is, kertben lehet bográcsozni, stb.
2018. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1, Igen; 2, Nem lett több; 3, Nem került előtérbe, inkább csak az egyéni kerékpározás; 4, Nem lett sűrűbb a partizás.
2018. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mattias válasza:
Kertes házban nőttem fel. Szüleimnek rengeteg munkát adott, sajnos így alig jártunk el programokra. Viszont szerettem kint lenni én is. Társasági életemre gyerekként nem volt negatív hatással. Jöttünk - mentünk így is együtt a barátokkal. Kutyával, majd kisgyerekkel emeleti lakásban kezdtük, lift nélkül. Gyerekre, programokra, házastársra sokkal több idő volt, de zajos volt a lakás, nehéz kutyával, babával, cuccokkal a lépcsőzés. Jelenleg ház, de hatalmas telekkel, így vagy elhanyagolt, vagy a szülők példájára erre megy el sok a családi időből. Ráadásul sok a veszélylehetőség is benne (sok mérgező növény, farakás, építkezéssel kapcs. dolgok), így itt is inkább a játszó marad. Azt hiszem, nekünk most egy kis, sorház méretű, bababarát kert lenne ideális. Ami lemaradt: kevesebb idő jut a barátokra.
2018. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!