Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akaratlanu is ízesen beszílek,...

Akaratlanu is ízesen beszílek, mit csinàljak?

Figyelt kérdés

Na szóval komolyra fordítva a szót. A szüleimmel élek, akik csak így beszélnek, akaratlanul is rád ragadt. Főleg, hogy mivel az egyetem alatt itthon laktam, rám ragadt.


Nagyon kell figyelnem, hogy máshol ne így beszéljek, mert se az egyetemen, se máshol nem díjazzák és nem is vagyok büszke rá.


Olyan ez, mint az idegen nyelv, ha 0-24-bem ezt hallgatod, észre sem veszed és rád ragadt...



Ha nem figyelek, tényleg néha parasztosan beszélek.


2018. aug. 1. 15:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kétszer nem akartam írni, hogy rám ragadt.
2018. aug. 1. 15:33
 2/14 anonim ***** válasza:
Az en szuleim is parasztosan beszelnek, viszont sosem ragadt ram.
2018. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, rám igen.


Nem szoktam ettől függetlenül így beszélni, de most hogybévek óta, éjjel-nappal ezt hallod, észrevehetetlenül így szólsz vissza, vagy beszélsz.

2018. aug. 1. 15:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyellned, és büszke lehetsz rá. A tájszólás szinesíti a nyelvet. Csak a sznobok szégyenlik. Híres emberek is beszélnek tájszólással.
2018. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De pint ez az, hogy én NEM AKAROK!!!!!!!!


Csak észrevehetetlenül belemászott a fejedbe!

2018. aug. 1. 16:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyellned, van egy kollégám, akinek van egy kis tájszólásos akcentusa, nekem tetszik, ahogy beszél. Fiatal korában anyukámnak is volt, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nőtt fel, aztán a fővárosba jött férjhez, és idővel "elpestiesedett" a beszéde.
2018. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajna nem lehet vele mit tenni. Majd amikor már inkább a családodtól külön élsz, akkor az fog rádragadni, észrevétlenül.

Nekem is volt egy csoporttársam, aki minden szeptemberben úgy indított, hogy tájszólása van, de aztán pár hét alatt átszokott a mi hangsújozásunkra/szavainkra.

2018. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én viszonylag könnyen váltogatom..úgy 2 másodperc átállni..


ne szégyűd :)

2018. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja, én is szoktam váltogatni :)


Erre születnyi kö, aztá gyűn magátù mint a karikacsapás!!!

2018. aug. 1. 20:29
 10/14 anonim ***** válasza:

hottyaeszébane? :)


hüttő, esső, teknyő, Pesta, Máttyás, batya, póc, főső, széső, aasó, saaró, kaszakü, vella, gerébgye, számittógép, fénymásuló, csavarhuzó, ulyan, ien, hun?, kivee?, huz, hajitt, hajlitt, föcske, turó, csimma, limány, csedvás, görhes, hótt, sűtt, kümüves, vargyu..

2018. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!