Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tetszenek a lelki roncsok?

Miért tetszenek a lelki roncsok?

Figyelt kérdés

Nem a lecsúszott alkoholistákra és drogosokra gondolok, hanem a depressziós, magányos, önbántalmazó típusokra.

Nekem is kéne segítség ilyen téren, szóval az lenne a logikus ha lelki támaszt keresnék. Ehelyett mit teszek? Magamba fordulok és elzárok mindenkit, de ez egy másik történet.

A lényeg, hogy magam sem értem, hogy miért vonz az, ha valaki sérült, szóval ha valakinek van valami ötlete és megosztaná velem, azt nagyra értékelném :)

16/L



2018. aug. 4. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Hasonlóképpen érzek, gondolom, azért, mert sérült vagyok én magam is. Az ilyen emberek együttérzést váltanak ki belőlem, jólesik, hogy megértenek, ahogyan én is őket.
2018. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem úgy vettem észre, hogy a hasonló emberek együtt éreznének velem, ezért már senkinek sem segítek, pedig régen sok embernek segítettem.
2018. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek az emberek fognak téged megérteni és ők lesznek a valódi támasz. Te is a támaszt keresed, hidd el!
2018. aug. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Mindig azok a nők keltik fel az érdeklődésemet akik "sérültek". Amit írtak előttem hogy ők megértenek stb, talán igaz lehet. Eddigi barátnőim is depressziósabb, magukba zárkózó típusok voltak. Sokszor zavar amiért ez a típus vonz mert így normális kapcsolatot nehéz kialakítani, nem lesz tartós.. ( Eddigi tapasztalatok alapján)
2018. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy nagyon depis lány, akit gyerek korom óta ismerek. Egy időben elkezdtem úgymond lógni vele, mert akkor szakítottam az exemmel, és elpanaszkodtam neki az érzéseimet.

Persze ő is panaszkodott nekem. Egyszer csak valahogy beleszerettem.

Ki is mutattam neki egyértelműen.

Nehéz így leirni hogyan de mondok példát.

Sokat sírt meg panaszkodott, hogy őt senki sem szereti (csak is egy kapcsolata volt előtte, a csávó kihasznalta, lefektette , és kidobta . 2 hétig tartott.) mennyire szüksége van valakire, egyszer azt mondta, olyanra mint például "ÉN" .

Mondtam neki hogy ne aggódjon, egyszer megtalálja az igazit, talán már épp ott is van az orra előtt.

Erre hogy ő milyen ronda, nincs önbizalma, blabla. Meg hogy milyen nagy az orra....

Mondtam neki, szerintem gyönyörű szép, ezt többször is eljatszottuk . Erre ő annyit hogy köszi de én csak vigasztalni próbálom őt.

Folyton otthon volt, vagy dolgozott, szomorú zenéket hallgatott.

Mondtam neki, jöjjön el velem buliba, nem akart.

De másnap minden egyes masodpercről be kellett számolnom neki milyen volt a buli.

Én mászkáltam hozzá, (igazából a szomszédba ami 1 helyen volt az o házával) kinyitogattam az ablakot, elhuztam a függönyt, vidám zenét raktam be satobbi.

Én meg nagyon szívemre vettem, és én is elkezdtem depizni. Olyan lehuzo volt a vége felé hogy úgy sompolyogtam el a házuk előtt, nehogy be kelljen mennem. Nagyon lehuzta a jokedvemet.

Aztán volt egy másik nagyon szép lány, akit még ismertem. Ő teljesen más volt, életvidám, Sokszor megnevetettem, ő is engem, mindegy most nem ez a lényeg.

Amikor elmondtam ezt neki akkor sírt, szerelmet vallott, de már mindegy volt. Akkor már döntöttem.


Mindegy azért írtam le ezt a hosszú és unalmas sztorit mert éjszakás vagyok és unatkozom nagyon, amúgy jó volt így kiírnom magamból...

A másik, meg a rengeteg depressziós meg introvertalt meg mittudomen milyen picsogo otthon ülő embernek innen üzenném, szürjétek már le a sztoribol a lényeget, lehet a boldogság OTT VAN AZ ORROTOK ELŐTT, de az nem pottyan csak úgy az ölünkbe, azért TENNI KELL!

2018. aug. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amúgy most jutott eszembe, tőle tudom ezt az oldalt, lehet magára ismer 😯

Bocsi akkor, nem így kéne megtudnod, tudom ez szemétség volt.

Remélem segített, nem pedig lejjebb húzott 🙁

2018. aug. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha te is olyan vagy, akkor egyszerűen azért mert kölcsönösen megértitek egymás problémáit, érzéseit.


Vannak akik azt mondják, hogy két "beteg" ember ne kerüljön össze, mert csak jobban lehúzzák egymást, mások azt mondják a megértés sokat segit a gyógyulásban. Én személy szerint az utobbiban hiszek!

2018. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Sőt, itt a legtöbben azt mondják, hogy a "betegek" össze se kerüljenek senkivel, de úgy egyáltalán, és kb. fel vannak háborodva a pszichés zavarral küzdők társkereséssel kapcsolatban kiírt kérdésein, mert hát mégis hogy képzeli az ilyen, hogy tönkretenné egy másik ember életét.

2018. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 tudom. Bár ez valóban egy nagyon nehéz kérdés, hiszen egy gyengébb érzelmű embernél hatványozottan jöhetnek elő a párkapcsolattal járó hétköznapi érzések. De a hasonlóak egymás társaságában könnyebben oldódnak, könnyebben teremtenek kapcsolatot. A megfelelő társ megtalálása nagyon nehéz feladat.
2018. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Mondjuk nálam azért van egy határ. Azt például nem vagyok képes elfogadni, ha valaki még vagdossa is magát... Egy ilyen embertől már valószínűleg félnék, de ha csak "egyszerűen" magányos és a bánatát például rengeteg sírással vezeti le azt meg tudom érteni, de az öncsonkítást nem. Talán ilyen szempontból én az arany középúton állok. 17/L
2018. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!