Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak azt veszik észre,...

Miért csak azt veszik észre, ha én beszólok valakinek?

Figyelt kérdés

A volt osztályomban volt egy lány, aki szerintem irigy lehetett rám, mert kitalálta, hogy nyelvtanár akar lenni, de ilyen tipikus suttyó volt, aki minden tantárgyból örült, ha megadják neki a 2-est, egyedül németből volt 4-es, abból is úgy, hogy sokszor csak bemagolta a dolgokat, meg a német tanár alapból nagyon nagyon jószívű volt és még az is 2-es volt nála, aki a létigét se tudta elragozni kb..Én eközben mindig is dicséretes 5-ös voltam németből, pár szódogától eltekintve soha nem tanultam egy szót se a dolgozatokra, mégis mindig max pontos vagy majdnem max pontos lett.

És az előbb említett lány, illetve a barátai miatt sokszor kellett általános iskolai tananyagokat átismételgetni, meg hetekig gyakorolni egy tök egyszerű nyelvtant, ezért sokszor unatkoztam órán és előfordult, hogy amikor a tanár nem figyelt, elkezdtem olvasni vagy telefonozni. És év vége felé az egyik ilyen alkalommal a német tanár felszólított, hogy mondjam a feladat megoldását, nekem meg nem is ott volt kinyitva a könyvem, ahol kellett volna és azt se tudtam, milyen feladatról van szó, erre az az irigy csaj gúnyosan megjegyezte, hogy "Úristen, hogy lehet valaki ilyen bamba f4sz, azt se tudja, melyik bolygón van szerintem". Erre mondtam neki valami olyasmit, hogy szerintem kettőnk közül nem nekem van szükségem gyakorlásra, szóval jó lenne, ha nem ugatna. Erre a német tanár is nekem mondta, hogy azért a szóhasználatomra figyelhetnék, meg szünetben a csak a haverjaival együtt jött oda magyarázni, hogy megvárnak suli után, ha valami mondandóm van, meg ilyesmik :D

Meg volt még pár ilyesmi alkalom, hogy visszaszóltam azoknak, akik cseszegettek és minden alkalommal én lettem "meghurcolva" azért, amit visszaszóltam, pedig akik ott voltak ezeknél az eseteknél, azt is hallották, nekem mit mondtak. Mégis amikor megvédtem magam, úgy csináltak, mintha én kezdtem volna az egész veszekedést..

De családi veszekedéseknél is sokszor tapasztalom ezt, pl. az egyik nővérem már nem lakik nálunk, de akárhányszor átjön, mindig tesz valami bunkó megjegyzést rám, hogy mennyit híztam (amikor nem is híztam), milyen hülyén áll épp a hajam, milyen szar a ruha, amiben vagyok, stb. Persze amikor visszaszólok neki, a szüleim úgy ordibálnak velem, hogy hogy beszélhetek így vele, mintha csak úgy random, minden előzmény nélkül én kezdtem volna a beszólogatást.

Miért van az, hogy ha nekem mond valaki valami bántó dolgot, azt mindenki tök természetesnek veszi, de ha én reagálok rá valamit, már egyből úgy csinál mindenki, mintha egy utolsó bunkó lennék, aki csak úgy beleköt az ártatlan emberekbe?


2018. aug. 4. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Mert önzőek és nem a korrektség érdekli őket, hanem hogy ne eszkalálódjanak a dolgok, mert az nekik plusz feladat, úgyhogy megtámadnak, ha azt látják, hogy megvéded magad. Ne vedd magadra és ne engedd, hogy áldozatot csináljanak belőled.
2018. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyomorékok.
2018. aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!