Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez tiszteletlen az anyáról...

Ez tiszteletlen az anyáról úgy beszélek, hogy az anyám?

Figyelt kérdés

Szóval ha pl mesélek valamit a barátaimnak, és közben azt mondom, hogy :

Anyám elutazott Rómába. Ahelyett hogy azt mondanám pl hogy anyukám, vagy édesanyám.

De ezt nem tiszteletlenül mondanám, hanem csak így szoktam meg.


Szerintetek ez bunkó viselkedés tőlem anyára nézve?


2018. aug. 8. 12:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a kérdést rosszul fogalmaztam meg.. De remélem értitek
2018. aug. 8. 12:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkó és nem tiszteletlen. Nagyon sokan így mondják.

De biztosan van, akinek fura, nekem is. Sose tudnám azt mondani, anyukámra, hogy anyám. De ez minden családban máshogy van.

De ha te mindig így szoktad, akkor mi a kérdés? Vagy szólt valaki érte?

2018. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából nálunk a szüleim anyukámnak nevezik az anyjukat, a nagyi pedig édesanyámnak az ő anyját.

Nem tudom én hogy szoktam rá erre.

2018. aug. 8. 12:28
 4/5 Metionin ***** válasza:
Aki a becézős formákat szokta meg, annak lehet hogy fura. Én is anyám-apámozok, anno az osztálytársaim volt hogy csodálkoztak rajta de nekem ez normális. Lehet hogy az is szerepet játszik benne, hogy sosem kötődtem a szüleimhez úgy ahogy gyerekként "illett" volna és egyszerűen nem jött sosem a számra az anyu, anyuci, stb. forma.
2018. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Miert lenne az tiszteletlenség, ha anyadat, anyádkent említed, ha beszélsz róla. Persze, van aki anyukajaként, édesanyjaként beszél róla, ki, hogy szokta meg. Nincs ebben semmi tiszteletlenség.
2018. aug. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!