Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szóltok valakinek ha...

Ti szóltok valakinek ha fiatalabb, hogy ha letegez vagy tiszteletlen?

Figyelt kérdés
Pl egy 20 éves odaszól nektek pl ha ti vagytok 40 évesek hogy szia. Akkor visszaszóltok ,hogy ,,fiam ne tegezzél mert apáddal vagyok egy idős" vagy vmi hayonlót még ha nem is ebben a formában...??
2017. okt. 13. 06:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Én most pont 40 éves vagyok.Ha a boltban egy fiatal pénztáros van általaban megvárom, hogy hogyan köszön. Ha sziát mond én is sziával köszönök vissza és megkönnyebbülök, hogy talán nem nézek ki olyan öregnek:)
2017. okt. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem szólok semmit.... meg kehet adnia tiszteletet úgy is, higy "szia", es eltudlak küldeni úgy is a pi▪sába, higy folyamatosan magázlak......
2017. okt. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Közel 60 éves vagyok. Ha engem egy fiatal letegez, azért nem szólok, ha tiszteletlen, akkor igen.


Ugyanis az, hogy sziával kösözn vagy tegez, nem tiszteletlenség, ha odaszól, hogy "takarodj innen, te hüye" vagy valami hasonlót, az igen!


Aki meg arra "büszke", hogy elég régen született, az igencsak buta, elvégre ebben neki semmi érdeme sincs és az´, hoyg régebben van a világon, semmiféle abszolút rangot vagy pozitív tulajdnoságot nem jelent.

2017. okt. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Volt 70 éves főnököm aki még az egyetemen is tanított. Jelenlegi főnököm 40-45 simán pacsizunk reggel, de meg a ~60 forma vezérigazgatóval is tegező viszonyban vagyunk.

Mindannyiukat tisztelem, 25 vagyok.

Ha egy 40 éves elkezdene pattogni, hogy ugyan ne tegezzem valószínű így a 21. Században kiröhögném, hogy azt hiszi attól fogom tisztelni mert nem sziával köszönök, inkább tegyen le valamit az asztalra...

Mellesleg annak köszönök jó napottal, akinek a nevet sem tudom/akarom megjegyezni de azért mégis csak egy két szavas köszönés kevésbé flegma.

2017. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Te hulye vagy kerdezo normalis 40 eves inkabb orul ha tegezik.
2017. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a tiszteletlenség nem abban nyilvánul meg, hogy tegeződő, vagy magázódó a megszólítás. Már nem azokban az időkben járunk, ahol az emberek 90%-a magázódott egymással.

Sőt, egyenesen rosszul vagyok tőle, ha egy 8-10 év körüli gyerek "csókolom"-ot köszön. Mégis csak 32 vagyok, még nem egy vén szatyor.

2017. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
En csak akkor vagyok hajlando magazodni, ha engem is magaznak viszont. Nem jatszunk csendoroset, nem ittunk pertut, nem vagyunk haverok, nem vagyok valami alsobbrendu, mert kesobb szulettem. Oda-vissza, vagy sehogy.
2017. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
41 éves férfiként annak örülök, ha fiatalabbak tegeznek. Munkán kívül nagyon lazán, sportosan öltözök, ilyenkor előre is simán letegeznek, én is kapásból tegeződök. Viszont ha öltönyben vagyok, akkor a laza viselkedésem ellenére is inkább maradok hello, viszlátnál (üzletekben, étteremben, kútnál...) mert ilyenkor nem szoktak tegezni. A szomszéd kisgyerekek siman tegeznek.
2017. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Boltban még örülök is neki, de a munkahelyemen csak a gyerekek tegezhetnek, a szüleiktől rossz néven veszem, (kórházban vagyok gyerekosztályon nővér)ugyanis a pacsizó stílusukból fakadóan azt képzelik, hogy akkor mindent megengedhetnek maguknak, kvázi csicskának hisznek. Emiatt szólok bizony, udvariasan megkérem őket, hogy maradjunk a magázódásnál.
2017. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Nőknél talán még illik is tegezni, persze egy bizonyos határon belül. A nők megsértődnek ha magázod. Mert azt gondolják, hogy akkor öregek. Ezt egyébként sokszor megkapom. De tényleg érezni kell a határokat, azért egy 80 éves öregasszonyt nyílván nem tegezek.

Én úgy vagyok vele, hogy ha nem néz ki 35-nél többnek, akkor tegezem. Lehet, hogy épp 60 éves, de ha nem néz ki annyinak...

Fordítva még nem volt. Tehát olyan még nem történt, hogy rám szoltak volna, amiért tegezek valakit. Csak fordítva. Rám szólnak, hogy tegezzem és ne magázzam.

A másik ami még nagyon fontos: nem mindegy, hogy milyen hekyzetben találkoztok. Egy hivatalban, a kormányablakban nyílván nem. Akkor a 25 évessel is magázódom, bár nem szívesen.

Mondjuk ha ő tegezve szólna hozzám, akkor én is tegezve válaszolnék, de ilyen sosincs hivatalos viszonyban. Meg az öltözködés is tényleg számít. Ha valaki öltönyben van, akkor ha kinéz legalább 30-nak, akkor magázom.

Ha pl egy 30-35 év körüli kormánytisztviselővel találkozom teljesen hétköznapi szituációban (pl kutyát sétáltatok, ő is) akkor nyílván tegezm, mert senkinek a homlokára nincs ráírva, hogy hivatalos személy vagyok, rendőr vagyok, bíró vagyok, vagy tábornok vagyok a hadseregnél.

Szóval sok mindentől függ.

De pl ha besétálok egy boltba, ahol az eladó nem néz ki 40-nél többenk, simán letegezem, és hangsúlyozom, ezért még senki nem szólt, csak fordítva.

Férfiaknál egy nagyon picit más a helyzet. Ők sem szóltak még soha, ha tegeztem, csak akkor ha magáztam, bár ott azért néha egy picit bizonytalan vagyok néha, de őket is tegezem.

Az esetek 95%-ban ha engem tegeznek, visszategezek.


Azt is észre vettem, hogy manapság nagyon ritkán kérdezik meg a "tegeződhetünk-e?" (max állásinterjún) csak egyszerűen váltanak az emberek.

2017. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!