Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hajléktalanok miért nem...

A hajléktalanok miért nem használják ki az ilyen lehetőségeket?

Figyelt kérdés

Egyszer elkezdtem otthon gyűjteni a az alumínium italos dobozokat aztán a kisvárosunkban is kezdtem összeszedni szemeteszsákokban amit a földre eldobáltak, egy nap alatt összejött 2 nagy szemeteszsáknyi (1000+ db) ami 2500 Ft visszaváltva.

És akkor megyek Budapesten és két méterenként szét vannak dobálva az alu dobozok a kukákról nem is beszélve amikből csordulnak ki...nem ritkán látok 25 Ft-ért visszaváltható sörösüvegeket is.

Napi 2500 Ft-ből el lehet élni még ha nem is rántott csirkemellen meg görög salátán.

De inkább ülnek valami aluljáróban és koldulnak...



2018. aug. 8. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünkön is zsákban hordják az aluminimumos dobozokat, szóval kihasználják többen ezen lehetőséget.

Van, aki szeretne változtatni az életén. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy van a hajléktalanok közt olyan, aki valóban beteg (mozgássérült, inkontinens, stb.), nekik nehezebb lenne a császkálás...

2018. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt is lehetne kérdezni hogy miért nem disszidálnak Bécsbe, hiszen ott mindig elegendő élelmiszert kapnak és a hajkéktalanszállókon is biztonságba lennének éjjelenként.
2018. aug. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a nagyobb szemétgyűjtőket körbe rácsozták, mert a hajléktalanok mindig kitúrtak belőle mindent. És néha a járdán nem lehetett menni sem, sőt az üvegeket is szétdobálták amikből meg szilánkok voltak mindenhol. A munkahelyemen pont tavaly lakatolták le a kukát, mert egy ürgének minden reggel a lábát láttad meg a szemetet amit maga körül hagyott és még agresszív is volt. Róla tudom, hogy csak alumíniumot gyűjtött, mert láttam kisebb kukákból csak azt szedte ki.
2018. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Pesten, nem tudom hogyan megy ez, de nálunk csinaljak. Pontosan ahogy leírtad, nagy nylon zsákokkal jarják a varost, "kukaról kukára" es ha a földön van elszórva alu doboz, azt is felszedik persze.
2018. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Csinaljak. En egy dunantuli varosban lakom,ismerek/ismertem joparat. Volt aki jarni alig birt de a PET palacokat meg a dobozokat visszavitte hogy tudjon inni mert a szallon ahol volt csak napi 500at kapott az meg akkoriban is csak 1db 2l-es kannasra volt eleg. De meg a teruletek is be voltak osztva, egy hajlektalan ismerosomnek egy agresszivabb csoves majdnem nekiment hogy mi az hogy az o teruleten kukazik. Nem tul nagy biznisz. En is probaltam kivancsisagbol, par darab utan a zacskomban mar folytak ossze a levek beloluk mert teljesen kionteni nem lehet es a hangyak maszkaltak ezert otthagytam majd jo lesz egy hajlektalannak :) Szerintem keregetni egyszerubb mert ezt a napi par 100ftot amit osszeguberal az egesz nap alatt azt akar egy ember is oda adja.
2018. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran látok fémdobozt gyűjtő, kukázós hajléktalanokat, mélyszegénységben élőket. De mielőtt nagyon elítéled őket, szeretném pár dologra felhívni a figyelmed.

1. Tilos a hajléktalan életmód. (Életvitel szerűen közterületen, de még társasház tulajdonosok engedélyével a társasházak közös területén is élni.)

2. Tilos kukázni, tilos lomtalanításon összeszedni az értékes lomokat. (Igen, az is, ha a kuka tetején van egy kis kaja, és kiveszik, nem csak az, ha kiborítják a kukát, szétszórják a szemetet.)


Ezért pénzbírság, közmunka, vagy szabadságvesztés is jár, és a rendőrök előszeretettel vegzálják a hajléktalanokat, hogy javítsák a statisztikájukat.


A Fidesz nem akarja, hogy lássák az emberek, hogy mennyi szegény, hajléktalan van, ezért betiltja a szem előtt levést.


Szerencsére Karácsony Gergely lett a főpolgármester, és többek között ígéretéhez híven felülvizsgálja az összes hatályába tartozó kilakoltatási ügyet. Így valóban sokkal kevesebb hajléktalan lesz.


Az eddigi módszer egyébként nem csak embertelen volt, hanem gazdaságilag is rossz, hiszen az utcára került hajléktalan családok gyerekeiről az állam gondoskodott sokkal nagyobb költségen, és értékes emberek lehetőségeit teszik tönkre.

2019. okt. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!