Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a hajléktalanok saját maguk tehetnek a jelenlegi helyzetükért?

Figyelt kérdés
Az egyik felvett több tízmilliós hitelt,mert házat akart,de azt már nem vette figyelembe,hogy a devizaárfolyam ingadozhat,nem is kicsit. A másiknak nem tetszett a munkája,otthagyta,aztán nem volt pénze a háza/lakása fenntartására ezért utcára került. Kaját nem fogadnak el,csak pénzt,amiből szőlőt sose látott koccintóst vedelnek mindennap,nagyrészük alkoholista. Tenni akarás nincs bennük,hogy jobb legyen. Attól meg agyfrászt kapok mikor sokan azzal jönnek,hogy adjuk nekik az üresen álló házakat/lakásokat. Aztán minek ? Hogy ottis tivornyázzanak,meg gettósodjon a környék ? Attól még azt a házat/lakást fűteni kell,meg valamiből ennivalót is kell venni. Ugyanaz lenne velük,mintha nem lenne fedél a fejük felett. Semmit nem tesznek,hogy jobb legyen nekik,csak tengilengiznek az életükben,és ez nekik így jó.
2016. máj. 28. 20:02
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
És csak két példát soroltam fel mitől lehet valaki hajléktalan. Csomó más önhibájából elkövetett dolog is van.
2016. máj. 28. 20:04
 2/47 A kérdező kommentje:
Ja és sok ilyen hajléktalan úgy vette fel a hiteleket,mikor még volt fedél a feje felett,hogy már akkor se nagyon tudta miből fogja kifizetni ezeket a dolgokat... de neki kellett az urizálás.
2016. máj. 28. 20:08
 3/47 anonim ***** válasza:
14%
Egyetértek
2016. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
27%

Nem csak te gondolod! Én is végtelenül lenézem az összes szerencsétlen és szegény embert. Csakis maguk tehetnek róla, minden rosszat megérdemelnek!


Ezeket a hajléktalanokat amúgy, ha tudom, meg is szoktam rugdosni. A múltkor pl. az egyik ott aludt a fal mellett, ahol fordulok be a sarkon. Belerúgtam egy hatalmasat, aztán elszaladtam. Megérdemelte! Köcsög hajléktalan!!!

2016. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Akinek nincs semmije,az annyit is ér. Mondta pár éve egy miniszter,szerintem mindenki tudja mire gondolok. Nos egyetértek vele.
2016. máj. 28. 20:08
 6/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak te gondolod így, nyugi, vannak még ilyen idióták.
2016. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legtöbbjük maga tehet róla, mert nem volt előrelátó, vagy belefutott egy nem várt hibába. De emberként mindenki hibázik. Van, aki annyira nagyot, vagy csak rossz időben, hogy hajléktalanná válik. Van, aki onnan se adja fel, de sokan beletörődnek/belerokkannak. Kicsit fennhéjázó stílusban írtad ezt ki, úgy érzem hiányzik belőled az empátia.
2016. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mind.

Én is ismerek ilyen eseteket, ahol egyértelműen ők a hibásak, hogy ide jutottak. Volt lehetőségük dolgozni, de egyszerűen nem akartak, csak a pia, haverok, stb.

Őket nem sajnálom.

De biztosan nem mind ilyen. És aki odakerül, annak, ha akar is, nagyon nehéz lehet visszakerülnie a normális életbe.

Akár csak a "sima" munkanélküliség (tehát aki nem hajléktalan, csak átmenetileg nincs munkája) nagyon le tudja építeni az ember személyiségét. És utána már minden sokkal nehezebb. És persze az emberek előítélete, hozzáállása sem könnyíti meg a dolgukat.

Beszélgettem én már olyan hajléktalannal, aki olyan művelt, tájékozott volt, hogy sokan elcsodálkoznának rajta.

2016. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

7


Nem hiányzik belőlem az empátia,de nehogy már az állam karoljon fel mindenkit,és nehogy már ne kelljen senkinek semmit tennie azért,hogy jobb legyen.

2016. máj. 28. 20:16
 10/47 A kérdező kommentje:

8


Persze vannak kivételek,akiknek tényleg járna egy 2.esély,hisz megérdemlik,de sajnos ez olyan ritka mint a fehér holló.

2016. máj. 28. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!