Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az egyes embereknél,...

Miért van az egyes embereknél, hogy másokat az autójuk alapján jegyeznek meg?

Figyelt kérdés

Sokszor megfigyeltem már, hogy beszélgetek valakivel és amikor megemlítek neki egy személyt, akiről hirtelen nem tudja, hogy kicsoda, de mondok még róla dolgokat és akkor körülbelül beugrik neki, aztán visszakérdez, hogy "arra gondolsz, akinek ilyen, meg olyan autója van?"

Én meg csak lesek, hogy honnan a francból tudjam, hogy milyen autója van, ember? Azt hiszed, hogy azt lestem? :D

Ilyen már nem egyszer megesett velem és sose értettem. De nekem az is beteg, amikor valaki meglát 50 méterre egy kocsit és egyből mondja, hogy melyik márka melyik típusa és hányas motor van benne, meg ilyenek.



2018. aug. 15. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én se értem “pedig fiú vagyok és tudnom kéne “.

Őket ez érdekli

2018. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy én is férfi vagyok és csak lesnek rám, hogy nem tudom. Meg még a focival vagyok így, hogy az se nagyon köt le, csak így a VB-t, meg az EB-t nézem, amikor van. Régen kosárlabdáztam, azzal el tudok lenni, meg még a történelem, ami érdekel.

Csak az idegesít rohadt módon, hogy úgy néznek rám, mint egy ufóra.

2018. aug. 15. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen. Általában olyanoknál, akiket csak látásból ismerek, pl. egy környéken lakunk vagy dolgozunk, és mindig a parkolóban látjuk egymást. Őket az autójukhoz kötöm. Meg egy-egy bénán parkolót is így szoktam megjegyezni :)
2018. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem meg az a beteg, mikor megnéz valaki egy telefont, és kapásból mondja, hogy mennyi RAM van benne, hány magos a processzora, milyen verziószámú operációs rendszert futtat. Ja, a Jóskának is ilyenje van...

Látsz különbséget? Én nem.

2018. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt munkatáram RENDSZÁM alapján jegyezte meg az ismerőseit😂😂😂
2018. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj, már, nem olyan bonyolult ez! Mindenki arra figyel a világban, amit fontosnak tart. Hányszor hallottam pasiktól, mikor egy csajról esett szó, hogy „ja, az a bögyös!”, vagy hasonlót. :)
2018. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:

Miután valami közös ismerősről van szó, bizonyára időnként találkoznak, így nem okoz nehézséget észrevenni, hogy milyen autóval közlekedik. Szerinted hogyan egyszerűbb beazonosítani?

- a zöld audis pasiról beszélünk

vagy

- tudod, ő az aki osztályvezető helyettes a Kossuth-utcai irodaház 418-as szobájában a kereskedelmi részlegen"

Szerinted nem az első?


Mari néni vidéken meg azt mondaná:

-Tudod, az a szép ember, aki sánta Kovács Pista középső lányának a volt veje, de a válás után az állatorvos özvegyét vette el.

(pedig azt is mondhatná, hogy a szemben lakó szomszéd, akinek piros daciája van/ ;)

2018. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az emberek máshogyan gondolkodnak, így van, akinek az autó jobban megragad, mint az egyén arcképe (sok embernek van arckép-vaksága), tehát valamihez kapcsolja a dolgot, mert így könnyeb. És itt jön, be, hogy a másik félnek, viszont más a támpont (pl.: a név).


Az autós adaok: van, aki megszállott, van, akit érdekelnek a műszaki olgok, azért jegyzi meg.

2018. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!