Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire beteges ha vállalkozá...

Mennyire beteges ha vállalkozási terveket szövök, de sose valósítom meg?

Figyelt kérdés

Konkrétan hónapokig, évekig, napi szinten legalább 1 órát aktívan foglalkozok vele, de van hogy egész nap a tervemet finomhangolom. Elindulok az ötlettől, a végén már több füzetnyi elemzés, lehetséges forgatókönyv van. Mindenre kiterjedően. Üzlethelységek keresek, mérlegelek, beszállítókat keresek, számolgatok. Papíron ki is jön minden, jól hangzik, de aztán senki nem támogat benne, lebeszélnek, aztán abbahagyom az egészet vagy soha nem valósítom meg, csak álmodozok. A legrosszabb amikor évekkel később látom hogy másnak bejött ugyanaz. Most is hónapok óta volt egy tervem de nem tudtam megtenni az első lépést, inkább lebeszéltem magam. Főleg miután elmeséltem a családban, ők mondták hogy én nem vagyok olyan kaliber, olyan nagypofájú hogy tárgyalni tudjak, inkább maradjak meg a biztos, szürke állásomban. Ez a legutóbbi lehetőség úgy néz most végleg elúszott sajnos.


Mennyire általános hogy valaki ilyesmivel foglalkozik és üzleti terveket készít profi módon majd megfutamodik? A családom szerint el kéne mennem orvoshoz mert elveszítettem a realitást és nem arra fordítom az időt aminek értelme is lenne.


2018. aug. 15. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Eléggé. Miért hiszed azt, hogy egy vállalkózónak hű de jó? mikor abszolút nem az, és olyan dolgoknak lesz pikk-pakk céltáblája, főleg ha egy becsületes jószág, hogy egy rémregénybe is beillik, aztán ott van a felelőség, az irigyek garmadája... Sose lennék többet, pedig töübben felajánlották már nekem, hogy mellém állnának.
2018. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én is ilyen betegségben szenvedek XD

majd leírom bővebben a véleményemet..

2018. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire reális és miért szeretnéd. Ne hallgass mindig másokra. Munka mellett nem lehet belekezdeni?
2018. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam hasonlókon agyalni. Az a gond, ha kimondod hangosan, akkor valaki 100%, hogy megvalósítja, nélküled. Azt kell mérlegelned, hogy tanultál-e ehhez valamilyen iskolát, tantárgyat? Ismered-e, hogy milyen tv.-ek, rendeletek, stb.-k vannak előírva ehhez és tudod-e teljesíteni.

Ha nem, akkor valóban maradj az eredeti állásodnál. Max. annyit lehet tenni, hogy olyanokkal összejönni, akiknek van ebben a dologban tapasztalatuk, vállalkozási simereteik, és együtt - de valóban együtt - megvalósítani a dolgot.

2018. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szóval nagyon jó ha ilyen hobbid van és bátran vágj bele..


én két olyan terméket is terveztem amit egy évre rá piacra dobott a szengmens piacvezetője..

-az egyik egy intelligens vezérlés földmunkagépekre..egy japán gyártó innovációs részlege is rájött, hogy meg kell lépni

-a másik egy víztakarékos öntözőrendszer továbbfejlesztése..az elődjéhez képest kb hússzoros méretű alkalmazási területet hozott az izraeli cégnek aki szintén belenyúlt


terveztem mindezt papír-ceruzával, diploma és szakmai jártasság nélkül..tehát nem került semmibe


ha belegondolok én inkább örülök, hogy bebizonyosodott, hogy a műszaki világ élvonalába pozícionálhatók az ötleteim, ugyanis van még ezer meg ezer másik..

sose keserítsen el ha az erőfölény miatt megelőznek de fontold meg az alábbi világcég vezetők gondolatait:


"ha végeztem volna piaci elemzést soha nem indítom el ezt a vállalkozást..helyette leültem és elhatároztam, hogy ha egy A4 lapot tele tudok írni a szegmens piaci szereplőinek hibáival akkor belevágok..és megtelt a lap"


"a pénzcsináláshoz pénz kell de nem biztos, hogy a tied"


én sokszor azon filózok, hogy mivel gazdag nem szeretnék lenni lehet, hogy elkezdem osztogatni ezeket az ötleteimet..szerintem nem bírnák megállni, hogy ne honorálják..

megy a megvalósítás is, csak az már unalmas

2018. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem beteges, kreatív és ötletgazdag személyiség lehetsz, csak kevés benned a kockázatvállalás és biztonságra törekszel, valamint befolyásolható is vagy. Én is ilyen vagyok...
2018. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálom én is közel 15 éve, de maradtam az állásomnál. Ha megvalósítom az ötleteim, kudarc lett volna mind. Nekem nincs bánkódásom ez miatt, látom hogy mindenki mindennel befarag ebben a mai világban...
2018. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!