Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pénzügy számviteles diploma...

Pénzügy számviteles diploma mellé vizsga nélkül megkaphatom a vállalkozási mérlegképes könyvelő képesítést vagy kell hozzá a számvitel mesterszak is? Nem egészen egyértelmű a megfogalmazás.

Figyelt kérdés
"A felsőoktatási alap- és mesterképzésről, valamint a szakindítás eljárási rendjéről szóló 289/2005. (XII. 22.) Korm. rendelet szerinti gazdaságtudományok képzési terület üzleti képzési ágon pénzügy és számvitel szakon, valamint számvitel mesterszakon, továbbá gazdasági szakképzés közgazdásztanár szakképzettség pénzügy és számvitel szakirányon felsőoktatási intézményben az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsgával rendelkező felmentést kap a komplex szakmai vizsga összes vizsgatevékenysége alól."
2014. márc. 20. 16:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlenül rossz kategóriához írtam.
2014. márc. 20. 16:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem az iskolától függ. Nálunk (KRF) megadják, mert a képzésben benne vannak azok a tantárgyak, amik szükségesek a mérlegképes könyvelőihez. Vagyis ezekből az egyik az választható tárgy (sajátos számviteli esetek elszámolása), amit ha nem választasz, hanem valami mást, akkor nem kapsz "automatikusan" mérlegképeset is. Szóval szerintem az iskolától kéne megkérdezni, ahol el akarsz ilyet végezni.
2014. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
BGF PSZK pénzügy számviteleseknek vmi 56000 Ft ellenében küldik ki a mérlegképest, de vizsgázni nem kell :)
2014. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!