Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokat gondolok a múltra....

Sokat gondolok a múltra. Mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés
Állandóan visszamegyek gyerekkoromba gondolataimban, amikor pl. monoton a munka, vagy utazom, tehát olyan helyen vagyok, ahol van időm magamba mélyedni. Álmomban minden éjjel megjelennek a képek, mintha újra átélnék mindent, amit történt velem, amiket éreztem. Elég visszahúzódó, és nyámnyila kislány voltam, aki a békesség kedvéért hagyta magát mindenkinek kihasználni, eltaposni.Ez addig tartott, amíg el nem költöztem otthonról. Ma már szöges ellentét vagyok, kiállok magamért, és pozitív vagyok, sokat nevetek. Mégis sokszor gondolok azokra a napokra, amikor otthon laktam. Állandóan visszaélem újra és újra ahogyan az apám táskába rakja a holmijait, és lelép tőlünk, én meg ott sírok az ágyon, és nem kérem, hogy maradjon. Amikor a nagymamánál voltam nyaranta, és ő azzal bántott folyton, hogy kövér vagyok. Amikor a tesómmal biciklit szereltünk, és én voltam mindig a kis csicskása, ha nem a megfelelő villáskulcsot adom, akkor minden vagyok, csak fehérember nem. Amikor odaköltözött anyám palija és kezet emelt rám így is, meg úgy is... És mindig hagytam magam!... A mai eszemmel nem hagynám, és álmomban visszaütök a mostohaapámnak, visszahúzom apu kezét, hogy ne menjen el, és ő nem megy el. A mamámnak megmondom, hogy igen bmeg dagadt vagyok és? Ma már senkivel sem állok szóba a családomban évek óta, messzire költöztem. Van saját családom már, de nem bírok szabadulni a régi önmagamtól sem. Pszichológushoz jártam, négy évig. Vannak barátaim, és a férjem is nagyon rendes, megértő ember, akinek elmondhatok mindent. Mégis a tükörképben még mindig azt a kis esetlen hülye lányt látom, aki nem képes eléggé harcolni magáért. Hogyan lehet ezen túllépni?
2018. aug. 16. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A múltat, múltban történteket nem fogadtad el (érthető módon, amik történtek veled) és ezek fájnak.

ezeket le kell zárni, mert gátolja a jelen és a jövő megélését is (szerintem).

Ha egyedül nem megy, akkkr pszichológus segítségét kérd.

2018. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez azért van mert hagyod, hogy leuraljon gondolati síkon a múlt. Saját magad húzod vissza. Engedsz a sugallatnak, mi ezt igy hívjuk. Irányítani kell a dolgokat és zárni, már amikor az első gondolatfoszlány érkezik.


Mondjuk ezt agykontrollal is tudják machinálni az tény. De ez ellen meg tanulj meg védekezni.


A jelenen gondolkodj, amiket elrontottál, azokat rakd helyre magadba, de ne úgy hogy visszatérj belőle.

2018. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj a múltból, éld meg a jelen szépségét és teremts magadnak egy jobb jövőt!
2018. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!