Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el nagyon sokan...

Miért ítélik el nagyon sokan azokat az orvosokat akik elfogadják a hálapénzt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 17. 21:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%
Nem monda ám, hogy elítélem, de az orvosok nagy része azt a szöveget nyomja, hogy embereken akar segíteni és ez milyen jó érzés... Ha tényleg azért csinálja, akkor nem kell a hálapénz, vagyis én nem fogadnám el.
2018. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Én nem ítélem el, most voltam műtve és nem adtam hálapénzt, szerintem megalázó, nem tudok annyi pénzt adni amennyit megérdemelnének munkájukért.
2018. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt ítélem el, hogy elfogadja hanem azt, hogy pofátlan módon elvárja, hogy az ember adjon neki és ha nem adsz neki és nem kap akkor meg is lehet nézni a hozzáállást.
2018. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

És mi van, ha nem tud megélni 230 000 forintból?

Az orvosi egyetem amúgy 6 év, a legrövidebb szaképzés képzési ideje pedig + 36 hó...

De a sebészeké általában 72 hó.

Vagyis pl. egy szív/ideg/ortopéd sebész ha semmivel sem csúszik, akkor csak tanulásra fordít egy 12 évet összesen a középiskola után.

Szerintem ha tényleg nem akarnának gyógyítani, hanem mondjuk a pénzre hajtanának, akkor vagy politikusnak állnának, vagy valamilyen informatikát tanulnának, mert ott már egy 3 éves képzés után, egy BSc diplomával is kereshetnek ugyanannyit int egy sztár orvos.

(Nem azt akarom ezzel mondani, hogy minden politikus és informatikus pénz éhes, csak hogy sokat lehet keresni ezeken a területeken)


Sokszor hallom/olvasom, hogy voltam külföldön, s ott eszükágában sem volt elfogadni pénzt...

Igen ám, de ausztriában, németországban, svájcban, 3*-4* annyit keresnek az orvosok mint idehaza.

2018. aug. 17. 22:13
 5/39 anonim ***** válasza:
59%

"És mi van, ha nem tud megélni 230 000 forintból?"

Mert 67.500-ból meg lehet élni... Biztosan.


A lényeg: ha ő kap normális fizut, akkor ne várjon el "mellékfizut" még pluszba.

2018. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%

Aki csak elfogadja, azzal nincs bajom. Mert vagy kap vagy nem.

De sajnos van nagyon durva tapasztalatom olyannal aki le sem xar ha nem adsz elore, es nagy osszeget mert o nem borravaloert dolgozik. Na ezeket ne kerje senki hogy ne iteljem el.

2018. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Ha adnak és elfogadja, az egy dolog. De amikor állami kórházban, munkaidőben végzett beavatkozáshoz előre megmondja, mennyit kér. Az a szemétség. Plusz van lehetőségük bevallani az adójukban. Hát megnézném, ki az aki meg is teszi.
2018. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Durva, hogy megkapják a fizetésüket is, ami nem nettó 85 ezer + 5 ezer cafeteria, de a Tb is nyomja az emberek után az általuk feltüntetett beavatkozásokra sok pénzt, több 100 ezret, milliókat.
2018. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%
Hát mi kéne még, mennyi kéne még *
2018. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
43%
Mindenki minden területen ebben az életbe végzi a dolgát, hát tegyék ők is paraszolvencia nélkül ugyanúgy ahogy mások. Nincs ember aki 80-100 ezer , több 100 ezres borítékokat tesz zsebre és pofátlan, pökhendi, lekezelő módon, a feje a plafont nézi, épp csak oda nem ragad mint egy pióca, megy el az ember mellett.
2018. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!