Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy a szépség...

Miért mondják, hogy a szépség relatív?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon mindig látom, hogy írják, "a szépség relatív", "ne mondd, hogy ronda vagy, mert valakinek biztos te vagy a legszebb", stb. Ez mind szép és jó lenne, csak úgy vettem észre, sokan nem is gondolják ezt komolyan.

Pl. nemrég láttam az oldalon egy kérdést, ahol az volt a téma, hogy a kérdezőnek van egy nagyon ronda lány ismerőse és mégis akkora önbizalma van, mint a ház és milyen jogon érzi magát egyenlőnek más emberekkel, miközben úgy néz ki, ahogy? És legnagyobb meglepetésemre a kommentelők is egyet értettek vele, mármint hogy egy ronda csaj mit képzel magáról, hogy nem a sarokban sír egész nap a szerencsétlen genetikája miatt, meg leírták a sztorijukat az ő hasonló ismerőseikről, hogy "hahaha, milyen ocsmány és mégis úgy viselkedik, mintha valami modellkinézettel megáldott valaki lenne, milyen szánalmas." Ilyenkor hol vannak azok, akik osztják az észt a relatív szépségről?

Aztán ma láttam egy másik kérdést is, ahol az volt a baja a kérdezőnek, hogy vele egy csomó nő ok nélkül bunkó, pl. egy tanára, meg valami portás is, stb. és biztos az lehet ennek az oka, hogy irigyek rá a szépsége miatt. Ott is írták a kommentelők, hogy őket is az átlagnál szebb nőnek szokták mondani és ők is ezt tapasztalják, hogy sok nő (vélhetően irigységből) bunkózik velüüük.

Fura, hogy szerintük ha valaki nem úgy viselkedik velük, ahogy azt elvárnák, az biztos nem azért van, mert az a személy alapból egy tapló, aki mindenkivel ilyen, hanem tuti irigy a szépségükre és úgy akar kinézni, mint ők..Fuck logic

Szóval amikor valaki kiír egy kérdést arról, hogy nincs megelégedve a kinézetével és a környezetétől is csak a beszólogatást, megalázást kapja miatta, sokan miért kezdik el hazugságokkal tömni a fejét, hogy "Nincs ronda lány, csak igénytelen", meg "Biztos van, akinek te is tetszel"? Azt gondolják, jobb szánalomból hazudni valakinek, hogy ideig-óráig ne érezze annyira selejtnek magát, amíg valaki a környezetében megint be nem szól neki?


2018. aug. 18. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Csak egyetlen kérdés a kérdésedre:


Mit ér egy szép nő, ha üres belül, és velejéig romlott és gonosz?


Megtudod enni a rohadt almát, úgy hogy finom legyen? vagy kifordul a szádból?

2018. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát a szépség relatív egy bizonyos mértékig. Nevezzük egészséges határnak. De van az a határ...nem 100%ig teljesen igaz. Én így mondanám.
2018. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Itt a külsőröl van szó egyes! De amugy nagy igazságot mondtál.
2018. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Hiaba szép a tányér ha üres.Ősi igazság ,tömör és velős.vannak szép tányérjaink csak ha üres ,akkor hiába szép attol még éhes leszek ,mert nincs benne semmi .
2018. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam itt az oldalon, hogy ugyanarra a kérdésre - csak éppen egészen mashogy megfogalmazva, esetleg más szemszögből - teljesen eltérő válaszok születtek.


Talán mert sokan befolyasolhatoak, bár nem tudom én sem, de engem is érdekelne ez.


De biztos befolyásoló tényező az is, hogy kik nyomnak rá arra a bizonyos kérdésre.


Javaslom olvassátok el a leírást, ne csak a kérdést!

2018. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván fontos a jó külső is de nem az a mérvadó.A belső értékek sokkal fontosabbak.


Viszont sokan hiúak a saját és lenézőek a másik külseje miatt.De más meg a vagyona nagysága szerint mér másokat. Felszínes vagy beteg gondolkodásmód ez.


Az ilyenekkel nem nagyon állok szóba.

2018. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Miss Endzsi ***** válasza:
75%

Ez olyan, hogy van egy férfi típus, látom, hogy szép a genetikája, de attól még nem vonz, nem tetszik úgy. Tehát az ember nyilván látja, ha valaki nem olyan jó genetikájú, de rá mondja, hogy a szépség relatív. Ezzel nem értek egyet, mert nem hiszem, hogy valakinek tényleg úgy tetszene egy ilyen ember minden belső tulajdonságtól eltekintve, mint egy jó genetikájú másik. De a belső tulajdonságok rengeteg mindent képesek kompenzálni és akit szeret az ember azt nem tudja ténylegesen csúnyának látni.

21/L

2018. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Penélopé Cruz az egyik mindenem, de neked lehet, hogy nem tetszene. Kinek ez, kinek az jön be.
2018. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért van több joga genyónak lenni egy szebb embernek.
2018. aug. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!