Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nárcisztikus személyiségzavar?

Ez nárcisztikus személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Nos. Röviden:Kiskoromban értek traumák. Nagyon erősek és illetve születésemkor volt egy agyvérzésem. A doki azt mondta anyámnak hogy ebből lesz valami. Azt mondogatja a környezetem mindig hogy "De egy egoista beképzelt barom vagy. Mindig megsértődsz mindenen. El vagy szállva magadtól. Stb." Észre se veszem magamon ahogyan viselkedek másokkal. Nem tudom néha magam visszafogni ha mondjuk pl. Nem kapom meg amit akarok. Egyszerűen dühös leszek mindenre. És mondjuk pl. Ha bántanak engem,kötöszködnek akkor kinevetem őket hogy mennyire szerencsétlenek. Valaki miattam járt pszichológushoz mert belém kötött és nem vettem komolyan. Tényleg ennyire rossz ember lennék?
2018. aug. 19. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az embereknek talán meg kéne ismerniük a másikat mielőtt bármit is mondanak róla.
2018. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy mezei hisztéria, és nagyfokú neveletlenség és primitívség. Ehhez még kell pár nagyobb dolog, hogy valkire rá lehessen mondani hogy nárci.
2018. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 BlackWolf0128 ***** válasza:
A nárcisztikus személyiségzavar ennél összetettebb dolog. Ha saját magadba vagy szerelmes és mindenkit manipulálsz, akkor gyanakodhatsz. Szerintem teljesen jogos, hogy nem hagyod másoknak, hogy beléd kössenek negatívan.
2018. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy manipulálok e másokat. De azt igen hogy kevesek az érzelmeim. Volt egy terapeutám aki azt mondta hogy csökkentett empátiám van.
2018. aug. 19. 13:27
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

“Valaki miattam járt pszichológushoz mert belém kötött és nem vettem komolyan.“

Én meg téged nem veszlek komolyan, ilyen nyilvánvalö hazugság után.


(És kötöZködnej, nem pedig kötöSZködnek.)

2018. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Miért lenne hazugság?
2018. aug. 19. 13:58
 7/13 BlackWolf0128 ***** válasza:
Ebben a világban a csökkent empátia egy előny. Szívesen cserélnék veled, én attól őrülök meg hogy fokozott empátiám van. Mondtad a pszichológust, ő nem tud segíteni?
2018. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem sajna. De többet nem szeretnék menni mert csak pszichoszomatikus tüneteim vannak tőle. Szorongások,fájdalmas érzések jönnek fel stb. Nincs kedvem újra elmenni.
2018. aug. 19. 15:11
 9/13 BlackWolf0128 ***** válasza:
Oh :/ Megértem, én nem is bízom a pszichológusokban (kiskori "trauma") Ha gondolod írj privátot, én borderline személyiségzavarral küzdök.
2018. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha csökkentett az empátiád és szorongás jön elő a pszichológusnál, akkor tényleg nárcisztikus vagy. a nárcisztikusoknál lép fel szorongás, ha szembesítik a hibáikkal. amit érzel pedig nárcisztikus düh. ha meg akarsz gyógyulni, járj továbbra is pszichológushoz, a szorongás meg később oldódni fog. ha meg nem jársz tovább, mások érdekében kerüld el a közelebbi kapcsolatokat az emberekkel, kérlek.
2018. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!