Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál káromkodni, csúnyán...

Szoktál káromkodni, csúnyán beszélni? Ahol élek, itt erre senki. Nem értem.

Figyelt kérdés

Én is elég rondán beszélek sokszor, elköltöztem jó messzire az eredeti lakóhelytől, vidékre, itt meg senki se beszél csúnyán.

A bzmeg helyett kötőszóként az igaz-e, meg társait használják, még olyan helyen is, ahol más káromkodni szokott.

Nem akarom elrontani az itteni embereket.



2018. aug. 21. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki soha nem káromkodik, az rendben van. (Habár, kicsit gyanús :D )De igazi profinak én azt tartom, aki ismeri és tudja is hazsnálni a káromkodásokat.


Kicsit olyan ez, mint a késhasználat. Ha hozzá sem nyúlsz, akkor igaz, hogy nem vághatod meg az ujjad, vagy szúrhatsz le vele másokat, de nem is tudsz pl. egy adag hasábburgonyát csinálni magadnak, vagy vajas kenyeret kenni.


A durva szavak bánthatnak, de lehetnek felszültségoldók, vigasztalók, sőt, kifejezhetnek szeretetet vagy bizalmat is. Sosem a szó gonosz önmagában, hanem a szándék, amivel mondják.


Mennyire más pl. ez a két mondat:

- Ne bántsd a barátomat!

- Hát egy nagy lóf.szt fogod te bántani a barátomat!


Ha valaki piszkálna, nekem például nagyon jól esne, ha a haverom a második mondattal állítaná le.

2018. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Igen, állandó jelleggel. Nem tudom kitől tanultam, vagy honnan ez, de az anyám pl. soha, egész életébe nem.


Megyeszékhely

2018. aug. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok, de az aktuális környezetemtől függ, nem a hangulatomtól hogy hogy beszélek, szóval ha a többiek is csúnyán beszélnek, akkor én is, ha ők se, én se. A családomban senki sem beszél csúnyán
2018. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én csak akkor ha nagyon felidegesítenek.
2018. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Metionin ***** válasza:
Én szoktam, persze megválogatom hogy hol mit. A bmeg és egyéb kötőszavak mindennaposak, de vannak káromkodások, amiket sosem mondanék ki, pl. a rák, az istenes dolgok és hasonlóak.
2018. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szoktam rondán beszélni. Jól teszed, hogy "Nem akarom elrontani az itteni embereket".
2018. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én szoktam, mert ha valami felhúz, akkor inkább rögtön kiadom magamból egy istenes anyázással, mintsem elnyomjam magamban, hogy aztán gyűljön bennem, míg fel nem robbanok valaki olyan arcába, aki amúgy egyáltalán nem érdemli meg. Ha ezért elkárhozom, akkor így jártam.
2018. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!