Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Senki sem ugorhatja meg a...

Senki sem ugorhatja meg a szülei "lecét"?

Figyelt kérdés

Minap barátom mondta, hogy szerinte senki sem viheti többre az életben, mint amennyire a szülei vitték, valamint ha valakinek mindkét szülője szakmunkás volt, annak semmi keresnivalója egyetemen. Azt válaszoltam erre, hogy ez finoman szólva is hülyeség, de ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig ő tapasztalatból beszél, szakmunkás gyereke sosem lesz annyira intelligens, mint egy mérnökszülők gyereke.

Ti mit gondoltok?



2018. máj. 16. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
ha ő mondja biztos így van :D
2018. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt látom, hogy pont volt egy váltás, és ahogy régen csak szakmunkásig, szakközépig vitték az emberek, most úgy mindenki küldi a kölykét egyetemre, főiskolára. Legalábbis az én környezetemben nagyon jellemző, hogy apu-anyu középfokú végzettségű, szakmunkás, a gyerekük meg diplomás mérnök/pénzügyes/hr-es stb.

Sőt... sógoromék szülei földművelők voltak világ életükben, szerintem végzetsségük se volt, ennek ellenére az összes gyerekük diplomás lett, és sokra vitték, ketten intézmény igazgatók lettek, az egyikőjük pedig közjegyző.

Úgyhogy felesleges ilyen elméleteket gyártani, nincs alapja.

2018. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó nagy hülyeség.
2018. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami kis sznob a budai villanegyedből mi? Aki megmondja a tutit a belterjes kis világából. 😂
2018. máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim szakmunkások, én orvostanhallgató vagyok. Igazából mindig ők erőltették a tanulást, még ha nem is erőszakból jöttem egyetemre (én választottam olyan szakot, amit szívesen végeznék). Szerencsére viszonylag jó képességeim vannak, így soha nem okozott gondot a tanulás, de még így is ment otthon a "miért csak négyes?!?!?" című műsor (és menne a mai napig is, ha hagynám). Nem érzem úgy, hogy ne lenne keresnivalóm egyetemen, mert ugyanannyi tudásom van, mint az évfolyamtársaimnak. Akkor lenne helytálló a barátod állítása, ha nem lenne közoktatás és a szülők otthon tanítanák a gyereküket: a nyolc általánost végzett szülők gyereke így nem feltétlenül tanulná meg a másodfokú egyenlet megoldóképletét, míg az egyetemet végzett szülők gyereke jóval több tudást hozna otthonról. Viszont az iskolákban ugyanazt az anyagot van lehetősége minden gyereknek megtanulni, függetlenül attól, hogy a szülei jogászként dolgoznak vagy sódert lapátolnak az építkezésen. A másik dolog pedig az, hogy attól, hogy valaki nem diplomás nem feltétlenül egy primitív, analfabéta tuskó. Lehet valaki intelligens akkor is, ha szakmunkásként dolgozik.
2018. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha senki nem ugorhatja meg, akkor miért van az, hogy én is megugrottam és az ismerőseim nagy része is? :D

Nyugodtan megmondhatod a haverodnak, hogy orbitális baromságokat állít.

2018. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok példát írtak, itt a miénk: barátom édesanyja "csak" szakmunkást végzett, barátom mérnök. Az én szüleim értelmiségi diplomások, de én kb. feleannyira sem vittem, mint a barátom édesanyja (aki egy nagyon szorgalmas nő).
2018. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez így lenne, akkor még mindig mindenki ősember lenne.

Pont az a természetes, ha a gyerekek túlszárnyalják a szülőket. Azért fejlődik a világ, mert egyre többre viszik az emberek.

2018. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Apa mindkét szülője gyári munkás, ő maga egyetemett végzett informatikus, anya szülei középiskolai tanárok, nagybátyám egyetemi professzor és idéznék a CV-ből Ph.D. anyagtudományokból a göteborgi Chalmers Technológiai Egyetem Mikroelektronika és

Nanotudományok Tanszékén (2000. szeptember 29.). A doktori munka címe (mely részei

felhasználásra kerültek a 2000. évi Fizikai Nobel-díj kihirdetésénél és a kapcsolódó

előadásoknál):

"Molecular Beam Epitaxy and Characterisation of GaN-compounds on GaAs(001) and Sapphire(0001) "


De biztos igaza van barátodnak.

2018. máj. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy általában véve igaza van a barátodnak, de hülyeség, hogy senki sem ugorhatja meg.
2018. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!