Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyenek manapság az...

Tényleg ilyenek manapság az emberek?

Figyelt kérdés

Annyira rohannak valahova, hogy észre sem veszik, hogy zaklatnak egy gyereket? Vagy nem akarják észrevenni, mert nem akarnak belekeveredni?


Unokahúgom mesélte, hogy zaklatta őt egy részeg az utcán, ahol emberek is voltak, de senki sem ment oda segíteni neki...


Mit gondoltok erről?



2018. aug. 23. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

nem jártam arra :)


igen, szeretnék lepontozódni úgyhogy kifejtem: nem zaklatta volna.

2018. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

A társadalom birkacsordája észre se veszi az ilyet. Az emberekből eltűnt szinte minden szolidaritás és segítőkészség. Mióta a korszellem azt sulykolja az emberekbe, hogy csak te, te és te számítasz, mindenki más csak szemét akin át kell gázolni, ne csodálkozz azon, ha az emberek szarba se veszik egymást. Ott dögölhetsz meg a járda szélén a cigicsikkek és köpetek között infarktussal, arra nem veszi majd senki a fáradságot, hogy mentőt hívjon.

Magyarország, én így szeretlek!

2018. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem szívlelem az általánosítgatásokat, de igen, ez a társadalom.
2018. aug. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarnak belekeveredni, mert félnek hogy nekik lesz bajuk ebből.
2018. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem azért van, mert rohannak, hanem azért, mert annyi együttérzés és emberség sincs bennük, hogy segítsenek, ha a szemük láttára bántanak valakit. Ameddig nekik jó, ameddig nem őket zaklatják részegek vagy akárki, addig sz@rnak mások fejére, de ha ők vannak soron, akkor ők vannak a legjobban felháborodva, amiért nem rohan az egész világ a segítségükre. Velem is megtörtént, hogy ameddig a vonatom az állomáson állt, egy koszos, hajléktalannak kinéző srác felszállt pénzt kéregetni a fenn ülő utasoktól és mikor megmondtam neki, hogy nincs pénzem, minősíthetetlen hangnemben kezdett el velem kiabálni és mindenféle büdös r#bancnak elhordani, a két székkel arrébb ülő magas, izmos pasi pedig a jelenet láttán bedugta a fülébe a fülhallgatót, kinézett az ablakon és úgy csinált, mintha teljesen általános, hétköznapi dolog lenne, hogy mindjárt megtámadnak valakit mellette.
2018. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Inkabb nem megy oda az ember, mert nem tudni, hogy megussza-e kes nelkul az oldalaban. Amikor csak elajul valaki (tehat veszely sem all fenn), akkor is tovabb setalnak. Tapasztaltam egy parszor a sajat boromon. Gyerekkoromban is leszartak magasrol, ha osszeestem. Senki nem jott oda.
2018. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Az emberek azt hiszik, ha becsúkják ilyen helyzetben a szemüket akkor nem látnak, nem terheli felelőség őket.


Pedig de. Isten előtt mindenképpen. Cserbenhagyásnak és segítségnyújtás elmulsztásának hivják egyébként ezt. Van amit már a jog is büntet.

2018. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Íme egy friss eset, remekül példázza a hazai viszonyokat, hogyan állnak az emberek egymáshoz:


[link]


Szó szerint ott halt meg a nyílt utcán, több tucat ember szeme láttára, ez ma Magyarország, lehet lepontozni.

2018. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És mi lett volna ha meg védik öt csukják börtönbe ilyen a mai liberális társadalmunk. Isten meg nem létezik ha létezne már rég tennie kelet volna valamit mert az ember nem cselekedhet jót pl: kaját osztani a hajléktalanoknak mert börtönbe csukják.
2018. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A másik meg hogy, Magyarok ilyenek olyan szűk világot feltételez hogy, illető még arra sem veszi a fáradtságot hogy, történelem könyvet olvasón
2018. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!