Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy képesek a "galamblelkű"...

Hogy képesek a "galamblelkű" emberek túlélni manapság?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a tapasztalataim szerint manapság mindenki kétszínű és kihasznál másokat, viszont ismerek pár ilyen "galamblelkű" embert is, akiken az emberek gyakorlatilag átgázolnak. Hogy bírják ezek az emberek, akik képtelenek haragudni és mindig jót feltételeznek?

2017. jún. 15. 15:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt: az a benyomásom, hogy manapság aki nem ravasz és számító, az gyakorlatilag vesztesként kezdi a "versenyt".
2017. jún. 15. 15:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen :D általában tűrök egy pár hétig, hónapig, aztán sírok egyet :D
2017. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Én speciel úgy, hogy elkerülöm az embereket. Nem ismerkedek, nem kommunikálok velük, nem érintkezek többet, mint amennyit szükséges, és ha kikapcsolódni megyek, akkor is olyan helyet választok, ahova élő ember nemigen teszi be a lábát. Mindezidáig remekül bevált ez a módszer.

Igaz, én pont, hogy rosszat feltételezek mindről, és nem bízok senkiben sem, de hát ez a túlélés receptje.

2017. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

#3

+1

A minimálisra csökkentem az interperszonális kapcsolataim.

2017. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Szenvedve reménykedik.
2017. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez intelligencia kérdése, meg a másik hogy az ilyen emberről feltételezed hogy ilyen mert nyiltan ilyen, de a háttérben lehet egy g@@ciláda, csak nem tudsz róla, érted?
2017. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, hogy engem a galamblelkűek közé sorolsz-e, de én végtelenül, már-,ár a naivitásig jóindulatú pasi vagyok. Nem szeretek rosszat feltételezni másokról, és ha átvernek is egyszer, igyekszem még egy esélyt adni. Én nem tartom ezt annyira hátrányos tulajdonságnak, nálam legalábbis az elmúlt majd' 60 évben remekül működött. A legtöbbször ugyanazt a jóindulatot kapom vissza, mint amivel én viszonyulok embertársaimhoz. Persze ahhoz, hogy ez működjön, jó adag emberismeret is kell, és csak olyanokkal kezdek, akikről lerí a korrektség.
2017. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy föladtam, átváltoztam altruistává. Amit "kapok" a sorstól, az van. De a sors amit ad, azt vissza is veszi valahogy.
2017. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálam is, amiket felsoroltak. Bár nem vagyok hibátlan és nagyon jó ember.

Általában egy idő után lelki szemetesládának használnak, és sokszor változott át több éve tartó barátságom egy teljesen egyoldalú dologgá, ahol én voltam a hallgatóság és ha nem hallgattam (tanácsolgattam) éjszakákon át a "barát" dolgait, akkor önző szemétnek lettem tituálva, de gyakran éltek vissza a türelmemmel és a toleranciámmal is, lábtörlőnek használtak kb.

Én most nagyon kevés emberrel tartom a kapcsolatot emiatt, és nem is barátkozom. Legutóbb egy 10 éve tartó "barátságnak" vetettem véget, az illető olyan jól beilleszkedett egy társaságba, hogy csak azért hívott el, hogy dominálhasson felettem (ezeket a játszmákat én utálom) és így "menőnek" tűnjön. Undorító volt. Bezzeg, amikor egyedül volt, akkor jó voltam. Hihetetlenül egyszerűen működnek az emberek.


Édesanyám még hasonló.

2017. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a lelken mulik, hogy kin gázolnak át, kin nem, hanem a presztízstől.

Pl ha apud a főnök, akkor veled mindenki kultúrált lesz..

Vagy pl beszolnak egy csajnak, de ha ott a barátja, ránézni se mernek..


Est la vie

2017. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!