Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én férfigyűlölő...

Szerintetek én férfigyűlölő vagyok?

Figyelt kérdés

Annyi irányból hallottam már, és tapasztaltam is, hogy a férfiak jelentős része meg akarja mondani, milyennek kell lennie egy nőnek, és mit kezdjen a saját életével, nem is az embert/egyéniséget látják bennünk elsősorban, hanem vagy egy szexuális tárgyat, vagy valakit, aki kizárólag azért létezik, hogy őket támogassa az életben. Mondhatni már keserű szájízzel gondolok rájuk, mint embercsoportra, az itteni válaszaikon is fel tudom húzni magam. Ettől függetlenül nem akarom, hogy kevesebb joguk legyen bármihez, mint nekünk van, és helytelenítem, ha bármilyen módon bántalmazzák őket. Ha megismerek egy konkrét személyt, őt az alapján ítélem meg, ahogyan bánik velem és másokkal, illetve amilyen személyiség ő maga, van, akit nagyon szeretek, mert hátsó szándék nélkül kedves hozzám.

A kérdés adott.


2018. aug. 26. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem, férfigyűlölő akkor lennél, ha anélkül is elítélnél egy férfit pusztán a neme miatt, amikor még nem is ismered.
2018. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Elég szomorú, hogy így egymás ellen uszították a két nemet ahelyett, hogy boldogan élnének egymás mellett :(
2018. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az a problémád, hogy csak 1 oldalról nézed a dolgokat. Férfiként szerencsére nincsenek ilyen elvárások. Elég ha sportos az alkatunk, jó a keresetünk, meghallgatjuk a társunk problémáit, romantikusak vagyunk és figyelmesek. Férfiként is vannak elvárások támasztva irántunk csak mások.
2018. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Csak szimplán buta vagy.

A nőknek biztos mindegy,milyen egy férfi,csak éppen néhány apró igényük van egy férfivel szemben,ne legyen pocakos,sportos legyen,jó kocsija,jó lakása legyen,pénze legyen,menő állása legyen...stb.

Egy nő (is) tud lenni egy tapintatlan,kihasználó,rikács lenni,akire nincs szüksége egy normális férfinek.

Úgyhogy szerintem ez az egész mindkét nemre vonatkozik.

Normális intelligens ember tud rendes párkapcsolatban élni.

2018. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék buta? Mert magától értetődő módon könnyebb azonosulnom egy olyan problémával, ami engem közvetlenül érint, mint egy olyannal, amiről maximum csak hallani tudok (elvégre férfi még nem voltam)? :D

Amúgy itt nem(csak) a társkeresésről és a párkapcsolatokról van szó, inkább az élet minden területéről. Szerintem az objektíve belátható, hogy alsóbbrendűnek/kevesebbre képesnek jellemzően a férfi tartja a nőt, és nem fordítva.

2018. aug. 26. 16:11
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

4 vagyok

Akkor te most tulajdonképpen mindig alsóbb rendűnek voltál éreztetve a kapcsolataidban(?)

Én férfi vagyok és mindig is 50-50 százalék volt az elvem.

Sajnos nekem (is) volt olyan párom,aki nő létére csak fölényeskedni akart fölöttem,és szinte csak elvárásai voltak,meg kritizált.

Én annyit vonok le ezekből a dolgokból,hogy kulturált intelligens párt kell választani,mert a házasság/párkapcsolat ápolása is is egy "munka",amihez érteni kell :)

2018. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy férfigyűlölő, más kérdés viszont, hogy sok férfinak az, amit leírtál, férfigyűlöletnek számít. Ha egy nő szembe megy azzal, amit a férfiak mondanak, az már férfigyűlölet, hiszen nem adod meg azt a tiszteletet, ami szerintük nekik jár.
2018. aug. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

OFF: Én férfi vagyok, és én is folyton azt érzem hogy mindig mindenki meg akarja mondani hogy mit csináljak. Illetve a férfiaktól is elvárja a társadalom az úgynevezett férfiasságot, nem csak a nőktől a nőiességet! Mondok egy egyszerű példát: Te sírnál nyilvánosan, az emberek vigasztalnának téged. Én sírnék nyilvánosan, azt kapnám hogy "légy férfi és ne bőgjél már!".


Férfigyűlölőnek nem tűnsz, de ez alapján a mondatod alapján "keserű szájízzel gondolok rájuk, mint embercsoportra" valószínűleg elég előítéletes lehetsz velünk szemben.

2018. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem hinném, hogy az lennél, az itteni szexista válaszok engem is fel tudnak húzni, pedig fiú vagyok és nem is nagyon értek egyet a feminizmussal.


Egyébként nekünk is naponta megmondják, hogy milyennek kellene lennünk, de gondolom ez a része már nem érdekel a dolognak, csak az amíg ti vagytok az "áldozatok".


19/F

2018. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekek, minek vagytok aldozatok egyaltalan?

Elvezitek ezt a nemek harcat?

Ha kivonod magad ebbol es nagy ivben tojsz azok fejere akik ezen szemuvegen keresztul nezik a vilagot, egesz mas szinteken is lehet elni. Es megsugom, sokkal jobb.

Ha valaki legyen az no vagy ferfi jon a nemek kozti kulonbsegekkel leginkabb azt erzem “de faraszto”.

Igen oriasi meglepetes hogy vannak kulonbsegek. Az egyik no a masik ferfi... pff.

2018. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!