Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nettó 200e fizetéssel, saját...

Nettó 200e fizetéssel, saját ingatlannal miket engednél meg magadnak?

Figyelt kérdés
2018. aug. 27. 15:47
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#20, attól függ. Lehetséges a dolog, de be kell állítani a prioritásokat. Lehet faragni a költségeken.


Például alapból nekem nincs autóm, kerékpárral járok. Ezzel évi 1 millát megspórolok. Ha meg messzebb kell mennem, Telekocsival utazok. A szar fos MÁVnál fényévekkel jobb.


Az aranybefektetést nem úgy kell elképzelni, hogy mész az államkincstárba, és jóóóóól felpakolsz aranyrudakból, hanem pl. ásványbörzén veszel tiszta aranyat kis adagokban, és elteszed. Az arany értékálló, a forint egy inflációs játékzseton. Tehát ha pl. beüt megint egy jó kis válság, az arany lesz a vésztartalékod, és nem kell abban reménykedned, hogy majd az állambácsi megment (nem fog).


A heti 3 étterem nekem azért jó döntés, mert alapból nem eszek sokat,és jó nagy adagokat adnak. Egy éttermi kajálásból volt hogy 2 napig elvoltam, financiálisan tehát így megéri a dolog.


Ruhákra, cipőre egy évtizedben egyszer költök. Olyan ruhát, csukát veszek, ami lehet hogy drágább az átlagnál, de bírja helyből 6-7 évig is. A divatra teszek magasról, azért tök fölösleges vagyonokat elpisálni, hogy kövesd az aktuális hóbortot. Hát persze, úgy valóban nem elég a nettó 200.


Számítógépből is olyat érdemes venni, ami drága ugyan, de 10 évig kitart. Tíz évente 750 ezret költeni számítógépre anyagilag jobban megérni, mint minden évben 100 ezret elszórni "korszerűsítésre". És persze jó minőségű alkatrészeket kell venni, tápegységből pl. nem a noname Codegány, Incom, Vargáné szarokat, csak mert "az is öccáz vattot tud, minek kőcsek enermaksz meg efespé szarokra".

2018. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!