Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szemétség ez tőlem?

Mennyire szemétség ez tőlem?

Figyelt kérdés

Szóval a történetem röviden: 30 éves vagyok. Nagyon sokáig, konkrétan 17 évig úgy éltem, hogy mindenkivel elozekeny, segítőkész, figyelmes voltam. Tudom, ez alap, de én tényleg mindig másokat helyeztem magam elé. Pl: nem mondtam nemet, ha valamihez nem volt kedvem, csak azért, h a másiknak jó legyen, nem szóltam, ha valaki megbantott, vagy ha nem vette észre, hogy engem bánt azokkal a dolgokkal amit mond/csinál, nem szóltam, mert úgy voltam vele: ó én túlélem, de legalább őt nem szólom meg. Állandóan mindent úgy csináltam, h másoknak a környezetemben jó legyen.

Aztán jött a nagy pofára esés:mindenki nagyon kényelmes lett. Úgy értem, nagyon beleszoktak ebbe, és amikor hosszú évek után egyszer kibukott belőlem egy személy felé, h azert Te sem csinálsz mindent jól... Teljesen kikelt magából. És nálam ott betelt a pohár. Elegem lett a "nyalizós" énemből. Hogy mindig másoknak van haszna belőlem. Hogy én soha ne szólalok meg. De lassan már el is várják, hogy csak bólogassak...

Szóval 180 fokos fordulatot vettem, de nem direkt.Nem terveztem el, h más leszek.

De észrevettem, hogy elkezdtem úgy viselkedni, hogy úgy alakitom a kapcsolataimat, h nekem jó legyen, hogy hasznot húzhassak. Nem mindenkivel természetesen és nem minden helyzetben, de elkezdtem pár emberhez a saját jólétem miatt úgy viszonyulni, h ne vegye észre, de én csak a saját előnyhöz jutásom miatt vagyok vele kedves,kitalálok dolgokat, amik nem igazak , de nekem pont jól jön, mert olyan irányba viszi a dolgokat, ami nekem jó stb. Ezt csak azokkal csinálom (2-3 emberről van szó), akik már nagyon rászolgálnak erre, mert borzalmasan el vannak szállva...És nem tudom elnézni ezt.

Mit gondoltok erről?Gonosz lettem?


2018. aug. 30. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kellene találnod az arany középutat. Azzal nincs semmi baj, ha segítőkész vagy, sőt! De nem szabad túlzásba esni, Merj nemet mondani, ha valami neked már nem jó, akkor mondd, hogy állj! De te is érzed, hogy amit most csinálsz sem nagyon jó. Keresd az egyensúlyt! :)
2018. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszönöm szépen a válaszod!:)
2018. aug. 30. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az arany középút lenne a jó megoldás.

Megértem, hogy a sok éves "önelnyomás" és azzal szembesülni hogy mások arcátlanul kihasználnak, dühöt generál benned.

Azokat az embereket, akik csak a veled való kapcsolatból szeretnének hasznot húzni és csak ezért tartják veled a kapcsolatot, le kell építeni.

2018. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne masoknak akarj megfelelni, elj ugy, ahogy neked tetszik es neked a legjobb.
2018. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lettél gonosz.

Szerintem nem kell magyarázkodnod. Ha mindig csak ad az ember, ad, visszafelé meg szinte semmi, akkor egy idő után megborul az egyensúly az adok-kapok között. Nem azt mondom, hogy mindenért viszonzást várj, de néha jól esik az embernek, ha rajtad is segít valaki, akin segítettèl.

2018. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes... Én a párkapcsolataimban lettem ilyen. Mindig segítőkész voltam, mindig mindent úgy alakítottam hogy a másiknak jó legyen. Általában semmi köszönet vagy értékelés másik fél részéről. Az utolsó szakításom után azt gondoltam "bacca meg, nekem is vannak igényeim". És elkezdtem úgy élni, hogy NEKEM kényelmes legyen. Nehogy már én alkalmazkodjam mindenhez és mindenkihez. :) Nekem is "lettek igényeim", és ha valakinek ez nem tetszik akkor mehet amerre lát. Sokan lebunkóznak ezért. De ők nem tudják ennek mi volt az előzménye. Szóval nem... nem szemétség tőled sem.
2018. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. :)

Legyen szép napotok.

2018. aug. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!