Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemétség arra építeni egy...

Szemétség arra építeni egy vállalkozást, hogy kínaiakat szarért húgyért dolgoztatok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem szemétség vállalkozások nagy része erre épül minden hol xd
2018. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

De az.

Én akkora vámot raknék, hogy ne érje meg behozni neki ha éhbérért dolgoztat.

2018. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ... Pl.: Budapesten van egy masszázs szalon, ahol ázsiaik dolgoznak. Nem beszélik a nyelvünket, a tulaj hozta be őket. Lényegében a szállásért és ételért dolgoznak, semmilyen fizetést nem kapnak, csak a borravalókat tarthatják meg.


Ez szerintem óriási szemétség és nem is tudom mennyire legális.

2018. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az... Az ilyenek miatt egy rakás f0s a világ.

De miért kérdezed? Számít egyáltalán, hogy más mit mond?

2018. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

A kapitalizmus szabályai szerint nem, hiszen a kizsákmányolásra épül ez a szarszemétszar rendszer.

De amúgy az érem etikai, emberi felét nézve igen, az.

2018. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdésnek mélyebb oldala is van. Oké nem feltétlenül vállalkozás de amikor megveszünk valamit amire rá van írva hogy made in kina akkor lényegében nem ezt tesszük? S már majdnem mindenre ez van ráírva.
2018. máj. 20. 19:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Te azt hiszed, hogy a kínaiak ennyire kiszolgáltatottak? Azok az idők már elmúltak. Ha nem fizeted meg őket korrektül, szóba sem állnak veled... :)
2018. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5-ös. A kapitalizmus szabályai szerint (ha tényleges szabad kapitalizmusban élnénk, és nem a legmagasabb adók országában) akkor nem tudná ezt megcsinálni a kérdező. Ugyanis ugyan annak a kínai bagázsnak akkor fizetnék 10 százalékkal többet, és átjönnének hozzám inkább dolgozni egészen addig míg jön megint egy kiskereskedő és rám nem ígér.

De nem jön a többi kereskedő, mert a hatalmas adók ellehetetlenítik a piaci versenyt. Szóval szpás.

2018. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"

Attól függ ... Pl.: Budapesten van egy masszázs szalon, ahol ázsiaik dolgoznak. Nem beszélik a nyelvünket, a tulaj hozta be őket. Lényegében a szállásért és ételért dolgoznak, semmilyen fizetést nem kapnak, csak a borravalókat tarthatják meg.



Ez szerintem óriási szemétség és nem is tudom mennyire legális.


"


nem tudom hat órás munkánál is van minimálbér?

2018. máj. 20. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen az. Amúgy itthon is ez van. Külföldi gyártók is azért jönnek ide, mert olcsóbb a munkaerő.
2018. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!