Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor tényleg alkoholista...

Most akkor tényleg alkoholista vagyok? 19/f

Figyelt kérdés

Anyám mindig azzal idegesít hogy amit csinálok az már alkoholizmus.

Reggel 8-ra megyek melóba, délután 4-re vagyok itthon. Minden nap este 7 körül kimegyek egy sörre a kocsmába (haverom dolgozik ott) megiszom a sörömet és kb fél óra után hazamegyek.


Ez most komolyan alkoholizmus?



2018. aug. 30. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem alkoholizmus, mondjuk nem feltétlenül egészséges minden nap meginni egy sört főleg ilyen fiatalon kezdve.


Alkoholizmus akkor volna, ha elvonásnál tüneteid alakulnának ki, sóvárognál utána és mindent megtennél, hogy szerezhess. Valamint ha egyre többet kezdenél kívánni, hogy kielégülj tőle.

2018. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Nem. Esti nyugtató. Én is beveszem minden nap, csak már fotelban.
2018. aug. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Háát, ha gondot okozna neked, ha mondjuk egyszer nem tudnál elmenni meginni azt a sört, akkor én is elgondolkoznék azon, hogy lehet, hogy ez probléma.
2018. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ez az alkoholizmus kezdete!
2018. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Próbáld ki! Kimész a haverodhoz a kocsmába és egy hétig csak üdítőt iszol. Aztán azt próbáld ki, hogy nem mész kocsmába egy hétig. Ha egyik hét sem visel meg, akkor addig nincs gond.
2018. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már 19 éves korodban a napi rutin része (!) a minden esti sör, és fel sem merül, hogy vizet vagy semmit sem igyál, akkor ez már ...
2018. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szakemberek is vitatkoznak rajta, hogy hol van az alkoholizmus határa. Vannak, akik úgy gondolják, hogy a rendszeres ivás alkoholizmus: az ő definíciójuk szerint alkoholista vagy. Vannak, akik viszont csak a fizikai vagy lelki függőség kialakulása után beszélnek alkoholizmusról: tehát ha holnaptól képes lennél nem inni soha többé és nem is hiányozna, akkor nem vagy alkoholista.
2018. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt hogy nem mentem ki, és nem haltam bele. Vagy volt hogy kimentem de csak kólát ittam mert még később vezettem.

De ha tudom hogy nem megyek sehová, akkor kimegyek dumálni a haverokkal, és akkor meg már simán lemegy egy sör

2018. aug. 30. 19:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez még mesze nem alkoholizmus. Az alkoholista a mámort keresi, és azért egy üveg sörtől még nemigen fog a falnak menni senki.
2018. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!