Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egyenlő jogok...

Szerintetek egyenlő jogok illetik meg a sérülteket, mint az épeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban nyomkodtam egy unalmas pillanatomban az okostelefonomat, amikor véletlenül odakeveredtem az adott applikáció véleményező oldalára. Elég csúnya dolgot tapasztaltam ott! Egy véleményező kifogásolta, hogy ugyan minek egy sérültnek okostelefon, ha nem látja, mert vak?! Az addig oké, hogy a szerencsétlen nem lát meg minden, de ez azért mégiscsak durva, nem, hogy minek egy sérültnek okostelefon? Mi a véleményetek?


Köszönöm a normális válaszokat!



2018. szept. 1. 07:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ennek semmi köze semmiféle joghoz. Ez praktikussági kérdés, mihez kezd egy vak egy ilyen telefonnal?
2018. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen sérült az ember. Nem véletlenül van az okostelefonokban az "Akadálymentesítés" menüpont. Attól, hogy valaki vak, teljesen normálisan tud gondolkodni, mozogni, közlekedni, ellátni magát, ügyet intézni csak segítséggel. Mint ahogy egy mozgássérültnek is teljesen ép a tudata. Viszont aki nem, vagy korlátozottan cselekvőképes, annak gyámja van, aki intézkedik helyette és a nevében.
2018. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "Mihez kezd egy vak az okostelefonnal" kérdést nézzük, akkor mihez kezd egy vak a számítógéppel?
2018. szept. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A számítógép szerintem sokkal praktikusabb egy vaknak, mert fix billentyűzete van, így azon könnyen be tudja írni neki az inputjait (pl egy kérdést). És a gép képes lehet hangszórón át közölni a válaszait.
2018. szept. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szokásos intoleráns vadbarom véleménye,aki a neten kiéli magát, nem kell vele foglalkozni.

Vaknak pont ,hogy okostelefon kell mert az képes felolvasni az érintett menüpontokat ,hangvezérelhető ,netes oldalakat üzeneteket is

felolvassa ,ahogy egy számítógép is a megfelelő szoftverrel.

2018. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az illető nem tud a gyengénlátó módról.

Egyébként, szolidaritásban nem is vagyunk olyan rosszak.

Én pl hallássérült vagyok és azon a szökőévente egy megoldhatatlan szituáción mindig átsegített valaki.

2018. szept. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: és honnan tudja a vak, hogy ott van egy menüpont, amit majd felolvas az ő okostelefonja?
2018. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy ,hogy tapogatja és ahová ér az ujja azt a menüpontot felolvassa a szoftver,meg rezeg is a készülék .Meg eleve egyszerűsített menü van nagyobb felületű 'gombokkal'
2018. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
chatelni, üzeneteket írni, keresőzni, is egyszerű, mert minden okosteló képes a hangalapú bemondást szövegre alakítani,sokan a látók közül is használják és beszélgetnek a mobiljukkal.
2018. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbetek kérdését ez a videó megválaszolja. Kiderül a videóból, hogy semmivel sem kezelik a vakok nehezebben a telefont mint az a súlyosan értelmi fogyatékos személy aki nem tudja elképzelni minek okostelefon egy vaknak.
2018. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!