Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg tud változni valakinek az...

Meg tud változni valakinek az MBTI-típusa?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy a 10 év alatti gyerekek szinte mind ENFP-k, esetleg INFP-k ha visszahúzódók, és csak utána "alakul ki" a személyiségük. Vagy például én kiskamasz koromban tipikus ESFJ voltam: szociális és barátságos, egyben pletykás és felszínes. Most viszont minden teszten INFJ jön ki. Akkor az évek alatt meg tud változni valakinek a típusa, nem?
2018. szept. 2. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Persze,hogy meg tud változni.

HJWEGFLHJBWQDZQWELNHIUQSWZJJGKWHQIWEHIAIKU2OHJKSHJISAGH

lesz belőle pár év alatt.

2018. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a megközelítés hiányos , bizonyos minimumokra behatárolására alkalmas , inkább munkaterületi lélektan . De a személyiség az fix , nem vált senki személyiségtípust .Vannak fejleszthető adottságok amik felszínre jutnak vagy maradnak alapállapotban és árnyalt részeink hiányosságaink is finomodnak hangsúlyosabbakká válnak behatásokra vagy tudatos gyakorlások által .
2018. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet rajta sokat fejleszteni de szerintem se tudod megváltoztatni ha alapból egyértelmű a csoportod azaz nem egyszer ez egyszer amaz jön ki akkor szerintem nem. De erősen lehet ezen fejleszteni.


Én INFP vagyok és voltam mindig is. Borzasztóan visszahúzódó félénk, gyáva. Sikerült új életet kezdenem, brtuális külső változáson mentem keresztül, lefogytam testépítés, divat stb. Ez akkora kegyetlen önbizalom löketet adott, hogy rengeteg extrovertált tulajdonságot vettem fel, akár központi eleme is szoktam lenni buliknak ami ugye totálisan ellent mond az introvertáltnak, rettentő könnyen ismerkedem, oda megyek bárkihez.


Viszont megmaradok introvertáltnak ugyan úgy a békés csendes egyedüllét a lételemem ott tudok magamban lenni és feltöltődni. Szóval hiába fordultam fel fenekestül ez eléggé fix marad.

2018. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tud megváltozni. A típusodat születésedkor kapod, majd halálodig megmarad. Ha a tesztek változásokat dobnak ki, akkor vagy a kitöltő önismerete rémesen rossz vagy a teszt nem működik jól.

Arra meg ne támaszkodj, hogy az INFJ nem felszínes, ezek a dolgok nem típusfüggők, plusz bizonyos korig inkább az első és a második funkciód látható jobban, a harmadikra és a negyedikre még huszonévesen is rámondhatják, hogy "éretlen", hogy nem teljesen olyan, mint amilyennek egy teljesen kiforrott elmében lennie kell.


Én speciel INTJ vagyok, a nagyon sztereotipikus, nagyon élesen INTJ-s INTJ, a leírások húsvér megtestesülése. A Fi-funkcióm olyan pocsék, hogy szinte észre se lehet venni, egy ember irányába vagyok képes őszinte, tudatos erőlködés nélküli empátiát mutatni.

Gyerekként felületes szemlélőnek olyasmi voltam, mint egy önbizalom hiányosabb ISTJ, - aki mindig követ minden szabályt, akinek mindig kifogástalan a magatartása- közben meg mindent megfigyeltem és elemeztem a környezetemben, volt némi felsőbbrendűségi tudat is a többiekhez képest, csak ez az alapvető szótlanságom miatt nem tűnt fel :D A házirendet meg pusztán azért nem szegtem meg látványosan, mert nem láttam értelmét, nem azért, mert annyira tekintély és szabályguru lettem volna. Plusz akkor még érzelmesebb is voltam. Ha mondjuk elmondtam, hogy szeretem X fajta chipset bevásárlás előtt, aztán a boltba leküldött Y fajtát hozott, akkor nagyon kiakadtam, mint minden esetben, amikor valaki nem jegyezte meg, hogy mit szeretek/nem szeretek. Így utólag, az INTJ leírásokat olvasva meg rájöttem, hogy ez a tipikus INTJ-s, maximalista elvárásoknak volt egy korai, gyerek szintű megnyilvánulása, nem pedig mondjuk INFJ-s érzékenység.

2018. okt. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!