Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azokhoz szólnék, akik értenek...

Azokhoz szólnék, akik értenek az MBTI-hez: van valami ultimate kérdésetek a T/F eldöntésére?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy logikai vs. érzelmi beállítottság, de nem tudom, hogy ez milyen helyzetben hogyan nyilvánul meg, illetve hogy aki mindkettőt igaznak érzi magára nézve, az mi alapján dönthetné el, hogy ő melyik.

2018. aug. 13. 06:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
15%

Ki mondta, hogy el kell dönteni, hogy melyik vagy? 🙂


Nincsenek tiszta típusok. Mindenki valamilyen szinten keverék.

2018. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Nálam az I/E ilyen kérdéses.
2018. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

#1

Az elmélet szerint pont, hogy be lehet sorolni mindenkit valahová, mert van egy alaptermészetünk, meg vannak tanult viselkedésminták, a kettő együtt adhat egy ilyen „kevert” képet. Az most más kérdés, hogy maga az MBTI mennyire vitatható, szerintem is az egyébként, de annyian hasznosnak találják, hogy megjött a kedvem a saját típusom megkereséséhez, hátha a végén több hitelességet fogok látni ebben az egészben.

#2

Ebben lehet, hogy tudnék segíteni, nekem valahogy egyszerűbbnek tűnik.:D

2018. aug. 13. 14:40
 4/40 anonim ***** válasza:
Remek, és hogyan segítenél? Te hogy döntötted el?
2018. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Mi szól nálad az E, és mi az I mellett?
2018. aug. 13. 16:10
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

E: Kíváncsi vagyok más emberekre, szeretek társaságban lenni, szeretek szerepelni, de csak abban, amiben magabiztos vagyok, a csapatjátékokban is benne vagyok. Ha egy hétig otthon kell ülnöm, akkor már vágyom kifelé, emberek közé.

I: A felszínes társalgást hamar megunom, ha nem kapok pozitív visszajelzést egy társaságban, hamar félénkké válok. Szeretek egyedül lenni, könnyen elfoglalom magam egyszemélyes tevékenységekkel is. Olyan munkát nem tudok sokáig művelni, ahol állandóan pörögni kell emberek között.

2018. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
30%
Annyi még, hogy munkában inkább I, magánéletben inkább E vagyok.
2018. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Azért szerintem az nem mindegy, hogy „társaság” és „emberek" alatt pontosan kiket is értünk. Milyen viszonyban állsz azokkal, akikre azt mondod, kíváncsi vagy? És a kíváncsiság azt jelenti, hogy bárkivel (oké, kivéve talán azokkal, akik nem szimpatikusak) bármikor vevő vagy egy beszélgetésre, vagy inkább mások motivációi, működése érdekel? Mekkora társaságban érzed magad fesztelennek?
2018. aug. 13. 17:38
 9/40 anonim ***** válasza:

Akik nem egyértelműen ellenszenvesek, azokkal szívesen beszélgetek. Ez a "bármikor" jó kérdés, vannak helyzetek, amikor nem annyira vagyok vevő, pl. ha valamivel koncentráltan el vagyok foglalva. Persze figyelek kifelé olyankor is, de ha beszélek valakivel, szeretem a teljes figyelmemet rá fordítani.

Mekkora társaságban érzem jól magam? Egy hete voltam egy 120 fős esküvőn, elég fesztelen voltam, pedig nem sok mindenkit ismertem, az mennyire számít?

2018. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Azon a 120 fős esküvőn társalogni is leálltál? :D Otthon mivel foglalod el magad? Alapvetően felpörget az, ha hosszasan beszélgetsz másokkal, vagy lefáradsz, és némi magányt igényelsz utána (még ha egyébként élvezted is)? Ha hazaérsz a melóból, akkor úgy érzed, hogy _muszáj_ minimum több órát egyedül töltened?
2018. aug. 13. 18:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!