Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún megemlíthető a...

Állásinterjún megemlíthető a következő dolog?

Figyelt kérdés
Felmondani készülök a jelenlegi munkahelyemen, ahol 3 hónapja vagyok... lassan 4. Az ok: a főnököm zaklat, fenyeget, szexuálisan "molesztál". Ha megkérdezik miért jönnék el, elmondhatom, hogy azért, mert a főnököm máshogy közeledik hozzám stb, ezért ki akarok lépni vagy maradjon titok?

2015. ápr. 20. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán jobb, ha inkáb kitalálsz valami rizsát helyette (mégsem egészen az, amire gondoltam, bla, bla, bla...). A főnököd jelentsd fel, csak legyen bizonyítékod. Nem olyan frága egy diktafon.
2015. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem mondanám ezt.
2015. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ne mond ezt. Sokkal profibb ha azt mondod, hogy nem felel meg az általad támasztott elvárásoknak a jelenlegi pozíciód:)
2015. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondanám ezt.
2015. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd ezt mivel ők nem tudják sem átélni, sem megítélni, hogy igazat mondasz-e vagy csak rágalmazol. Inkább találj ki helyette valamit.
2015. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Semmiképpen nem mondanám el.

Még a végén azt hiszik, hogy csak kitaláltad, és nem vesznek fel, mert nem akarnak balhés munkatársat.

Meg egyébként sem szeretik, ha valaki a volt helyét, munkatársait szidja, mert ez arra utal, hogy nem lojális és nem teljesen megbízható.

Persze más, ha konkrét bírósági ügy vagy valamilyen eljárás folyna a zaklatással kapcsolatban. De így inkább nem mondj semmit sem.

2015. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp van egy olyan negatív kicsengése a dolognak, ami a könnyen a hátrányodra válhat, hiába vagy ártatlan 200%-ig.
2015. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelentetted fel a jelenlegi főnöködet, akkor ne mondd el, ha nem teszel ellene semmit, akkor ne is beszéld ki másoknak, mert tényleg azt fogják hinni, hogy nem mondasz igazat. Ha viszont megtetted ellene a jogi lépéseket az más.
2015. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne!

A zaklatás nagyon érzékeny téma. Én is voltam ilyen helyzetben, pedig nem is nő vagyok (a főnök volt nő). Ha valaki azt állítja, hogy zaklatják, gyakran az az első gondolat, hogy: "Vajon tényleg zaklatják, vagy nebántsvirág?"

Egy profi blabla sokkal jobban hangzik. A feljelentést pedig (pro és kontra is) meggondolnám.

2015. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

#6


"Meg egyébként sem szeretik, ha valaki a volt helyét, munkatársait szidja, mert ez arra utal, hogy nem lojális és nem teljesen megbízható."


Eleve új munkahelyen interjúztatnak. Vajon mi miatt jöttél el az előző munkahelyedről? Vagy te vagy a rossz, vagy előző munkahelyed. Ez a két eshetőség áll fent az interjú során. Akkor mit mondjon?

Vagy a volt munkahelyed "szidod", vagy ők küldtek el. Paradox helyzet mindenképp.

2015. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!