Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak szerintetek?...

Mit csináljak szerintetek? Nem élvezem a tanulást, csak stresszelek tőle (hosszú, bocsánat)

Figyelt kérdés

Nos,mindig is ilyen minden kis dolgon idegeskedő típus voltam,iskola is beletartozott ebbe,volt hogy már reggel gyomorfájással keltem. Na,infó érettségi is megvan,jelentkeztem OKJ-ra,CAD-CAM. Éés már az első napokon végig fájt a hasam az idegességtől(mondjuk ez nem új),és habár maradtak haverok, van vagy 20 új társ és közel se olyan szimpatikusak mint az előzőek,meg ha röhögcsélnek mindig azon izélek hogy nem-e rólam viccelődnek,fosul érzem magam egyelőre köztük. Gyakorlaton félek,hogy elrontok valamit,lemaradok,ha elmélet van nem tudok úgy megülni mint mások,percenként mozgolódok,minden bajom van,álmos vagyok,fáj a fejem,a szemem,unom..De ez minden tantárgynál mindig is így volt,2 volt ami igazán érdekelt,földrajz,angol. Pedig,szeretném elvégezni,hogy legyen valami,meg mert ha már tanultként, munkaként űzöd az jobb mintha tanulod,bár az is valószínű,hogy tervezéssel se fogok foglalkozni,mert abból is nagyon sz.r leszek már látom,de más se érdekel,apám meg mindig piszkál,hogy csináljak valamit és lehord minden hülyének.. Nincsenek elképzeléseim mint másnak,hogy aztán egyetemen azt tanulják. Fogalmam sincs mit kezdjek magammal ezért maradtam itt. A sport az amiért mindig is rajongtam,de nem vagyok olyan alkat hiába űztem,ezért bármi olyat bírnék ami még is azzal foglalkozik. Vagy még az újságírás érdekel,de ahhoz is kiemelkedőnek kell lenni. Vannak olyan részei is az infónak amiket bírok,szoftverfejlesztő okj-t néztem ki,de azt nem indítottak,meg az am is akkor ér valamit ha egyetemen nyomnám. Bírom a programozást,weblap szerkesztést,adatbáziskezelést,üzembe helyezés meg hasonlók,de ezek csak egy töredékét teszik ki ennek a képzésnek,a hálózattól meg annyira szoktam unatkozni hogy elmondhatatlan és nem is vágom. A 3D tervezést még nem ismerem milyen,de tuti,hogy fos leszek belőle,erre is csak rá stresszelek. Aztán még tanműhelyes órák is lesznek,munkaruha,forgácsolás meg minden isten töke,na az lesz a csúcs,az aztán végképp nem az én világom,nem is érdekel és túl béna,ügyetlen vagyok az ilyenhez..Mint általánosban a rajz meg technika,azokat is úgy utáltam,mindig én voltam a legbénább és 19 évesen már nem szívesen élnék át ilyeneket,na meg hogy leégetem magam mindenki előtt a bénaságommal,a kétkezű munkát se nekem találták ki. Tavaly nyáron az 50 órát óvodában nyomtam le,segítve a karbantartónak. Hát,oda is aztán jó kedvel mentem be ,jó mondjuk leginkább azért mert ki nem állhatom a kicsiket,ha nem voltak ott elvoltam én a munkámmal,de nekem még egy seprű se áll jól a kezemben..Szóval értitek

Még ha ez 1 éves lenne,azt mondom oké,végigcsinálom,de 2. Ez így már annyira kilátástalannak,nyögvenyelősnek és fölös időtöltésnek tűnik,pedig nem gondoltam,hogy ennyire gáznak fogom érezni.

Tiszta életképtelen vagyok,a fizikai melóhoz túl esetlen,gyenge,béna vagyok,a szellemihez meg túl hülye. Mintha túl humános lennék,infónál pedig én próbálkoztam,de egyszerűen nincs rá beállítva az agyam,olyan nehezen fogok fel dolgokat hogy az eszméletlen. Még amiket felsoroltam,hogy szeretek is belőle,azokból is max.3-as voltam,csak akkor tudtam 4-5-öst szerezni ha vagy 2 órát rákészültem.

Vannak akik ugyanabból az okból jöttek erre a képzésre mint én,de még azok is lazán veszik,azokról nem is beszélve akiknek van is elképzelésük és még jók is ebben,elsüllyedek szégyenemben az ilyen 100-szor jobb tudásúak mellett. Pláne hogy nekem meg csak nyűg az egész és csak stresszelek a tanulástól,bár ez is tanítási módszer függő,utálom ha valaki úgy tanít mint a dedóban és vagy erőszakosan akarja átadni a dolgokat,csak akkor élvezem ha laza,pl.volt egy olyan tanár aki szépen nyugiba leadta az anyagot és senkit nem kötelezett semmire,semmit nem erőltetett rá senkire,csak mondta és írta szépen. Annyit kért össz-vissz,hogy csend legyen nála,12 év alatt hozzá hasonló tanárt nem láttam,az ő óráját bírtam a legjobban. Itt am azt olvastam mindenhol,hogy ez a képzés nem ér sokat,kitörölheted vele stb,de a fő tanár meg pont az ellentétét mondta,ezzel aztán könnyen el lehet helyezkedni,akár 300k-s fizuval is,most akkor melyik?

Annyira gáz és égő,de tényleg erősen nyom az a gondolat,hogy pár hét után ebből kiiratkozás lesz. Jól leégetném magam. Szerintetek?


2018. szept. 5. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben voltam, nekem iskolapszichológus tudott csak segíteni.
2018. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tényleg? Gondoltam ilyenre,hogy elmegyek,de ritkán és halványan volt bennem ez,azt hittem ahogy növök egyre magabiztosabb és stresszmentesebb leszek,de csak rosszabb lett
2018. szept. 5. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!