Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti olvasnátok verseket,...

Ti olvasnátok verseket, könyveket ha nem lettek volna középiskolában irodalom órák?

Figyelt kérdés
Amiatt jutott eszembe mert én 35 évesen kezdtem el verseket olvasni. Középiskolában teljesen kikészített az irodalom, állandóan írók életrajzát kellett magolni és verseket betanulni és felmondani, a tanár meg lecseszett ha kihagytál egy szót. Szerintem ha nem lett volna ez a negatív élmény hanem kicsit rendhagyóbban tanultuk volna az irodalmat akkor már élveztem volna a verseket.
2018. szept. 6. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37/f vagyok. 19 ėvesen szerettem meg a verseket. Kb 30 összes van meg. Olvasni már amióta megtanultam szeretek ės szoktam is rendszeresen. A kötelezők se zavartak soha. Az ėletrajzi rėszeket viszont utáltam mindig is.
2018. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én személy szerint szerettem olvasni még gimiben is; saját szakállamra olvastam pl Márait vagy Nabokovot, de ettől függetlenül igazad van. Az iskola kiöli a gyerekekből a kíváncsiságot azzal, hogy szinte büntetés új ismeretet szerezni. Ha a tanár mond valami érdekeset, azt nem élvezheted ki szabadon, mert ott van a stressz, hogy ezt nem szabad elfelejtened, mert benne lehet a dolgozatban.
2018. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen már általános iskolás koromban is olvasgattam ezt-azt. Miért hagytam volna abba?
2018. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én igen, de csak olyat, ami érdekel. Kötelező olvasmányok között is van nagyon jó, meg van határ szar. A fikciót, ponyvát mindig is jobban szerettem, mert fényévekkel élvezhetőbb, mint a csomó szépirodalmi, ilyen-olyan művészeti értékű cifrafos. Nekem sose az volt a lényeg egy irodalmi műben, hogy mindenféle hülye üzenetekkel tömje az ember fejét, hanem nyújtson tartalmas, minőségi szórakozást.
2018. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Könyveket igen, nem az iskola szerettette meg velem az olvasást. Egyszer elkezdtem olvasni kb. 10 évesen a Harry Pottert és nem tudtam letenni, aztán azóta szeretek olvasni.


Verseket meg soha nem szerettem túlságosan. Mióta leérettségizem nem is olvasok verseket.

2018. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12 éves korom óta nagyon szeretem a verseket- egész 25 éves koromig rengeteget olvastam, írtam is fordítottam is, később regényeket, végigolvastam az orosz klasszikusokat is- a magyar tanáromat nagyon szerettem, az általánosban is a gimnáziumban is. Nem vették el a kedvem az életrajzok sem. Jó lenne, ha ma is több időm lenne olvasni.
2018. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hamarabb tanultam meg verseket szavalni, mint olvasni.
2018. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát én még csak 18 éves vagyok, de olvasni mindig is szerettem, bár tény, hogy régebben több időm volt rá. A kötelezők nagy részét egyáltalán nem élveztem, hiába rágtam végig magam rajtuk, kb semmi nem maradt meg a lényegből, csak néhányat tudtam megkedvelni. Nem is értem, miért adnak gyerekeknek és tinédzsereknek olyan olvasmányokat/verseket, amiket maga a szerző is felnőtteknek szánt, jóval komolyabb mondanivalóval, mint amit egy ilyen korosztály átlagban megért (vannak persze kivételek!). Pl. A Pál utcai fiúkat 10 évesen kellett elolvasni, pedig a valódi tartalma egyáltalán nem csak annyi, hogy van két csapat kemény kissrác, aki megvédi a saját játszóterületét és persze van egy szerencsétlen, akit lehet szivatni meg a csúnya árulkodós is. Gyerekfejjel én nagyjából ennyit fogtam fel belőle, a maga módján még tetszett is, de most már egész más szemmel tekintek a műre, pedig még mindig nem vagyok olyan hú de érett felnőtt. Ha rajtam múlna, én tuti középiskolában adnám fel, míg a romantikus Rómeó és Júlia sokkal inkább elférne az általános iskolában. Megvan persze a maga értéke, nem lebecsülni akarom, de szerintem sokkal befogadhatóbb lenne mondjuk 14 évesen.

A valaha olvasott legrosszabb kötelező amúgy számomra az Antigoné volt, a hideg ráz tőle még így évek után is.

2018. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Én nagyon régóta olvasok, nem az iskola miatt kedveltem meg. Az Egri csillagokat pl. már azelőtt olvastam, hogy a suliban kiadták kötelezőnek.
2018. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Könyvet mindenképpen olvasnék, már azelőtt tudtam olvasni, hogy iskolába kerültem volna, nem ott kedveltették meg velem, sőt. A verseket viszont nem szeretem, egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük, nem is olvasom őket, amióta nem kötelező, bár van a polcomon néhány verseskötet, de azokat megörököltem.
2018. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!