Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szerethetik egyes...

Hogyan szerethetik egyes emberek a háborút?

Figyelt kérdés
Mikor először hallottam valakitől, hogy ez egy jó dolog is lehet stb. köpni nyelni nem tudtam, de a mai napig képtelen vagyok felfogni, hogy mit lehet ezen éltetni! Egyszerűen borzasztó, hogy tényleg vannak olyan emberek, akik a pusztulást és szenvedést élvezik. De miért??? Ez engem mindig nagyon elszomorít.

2018. szept. 7. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mindenki azt hiszi hogy Rambo amíg meg nem tapasztalja saját bőrén
2018. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Clay Morrow ***** válasza:
Másak vagyunk. Szerinted miért történik annyi gyilkosság meg annyi szekálás verekedés? Mert az embernek muszáj levezetnie a feszkót, meg vannak olyanok akik mindig csak a bajt keresik. Egyszerűen ilyenek, nincs mit belemagyarázni.
2018. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ezzel nem csak magunknak szar, hanem annak is, akik a hátországban nyomorognak. Én tényleg fel nem tudom fogni, hogy ebben mit lehet élvezni.
2018. szept. 7. 23:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem jó a háború, pláne a közel keleti háborúktól forog a gyomrom.

De az hogy te ezt felismerted az jó.


A feszültséget levezethetnék azzal hogy törődnek a saját népükkel, és nem a másikkal vesződnek.Az USA mit ért el azzal hogy beszállt mások háborúiba?

2018. szept. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik részük megrekedt az óvodás/általános iskolás katonásdijátszó gyerek szintjén, és azt hiszi, hogy a háború valami izgi és hősies stratégiai játék, de ha oda kerülne a sor, hogy menni kéne, akkor maguk alá szarnának.

A másik részük erőszakos elmebeteg, aki szíve szerint szeretne gyilkolászni, de erre csak a háború keretei között van legálisan lehetősége.

Van még egy parazita emberfajta is, akik csak kívülről érdeklődnek a háború iránt, de már-már rajongás szintjén, mintha az csak valami menő film lenne, nem pedig a világ legmocskosabb dolga.


Egyébként meg azért szeretik ezek az emberek a háborút, mert vannak háborúk, és azért vannak háborúk, mert vannak emberek, akik szeretik azt. Ha az emberek túlnyomó többsége számára magtól értetődő lenne, hogy a háború a legrosszabb dolog, amit csak a civilizációnk létrehozhat, akkor nyilvánvalóan nem is lennének háborúk, de ehelyett a köztudatban a háborút egyfajta dicsfény övezi. Mintha valami marha nemes dolog lenne. Szeretném azt mondani, hogy ez a fajta háborúszeretet az emberek csak egy apró rétegére jellemző, de ez nem így van; vannak akik szükségesnek tartják, vannak, akik egyenesen szeretik, de olyat ritkán látsz, aki ellenzi a háborúzás minden formáját. Az ilyenek mocskos kis pacifista hippiknek vannak kikiáltva.

2018. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@5

Nagyon jól összefoglaltad, én is így gondolom. Bárcsak mindenki így látná a kérdést.

2018. szept. 9. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember aki szereti a háborút, soha nem vett részt benne. A másik fele elhiszi, hogy a háborúval jobbá formálhatja a világot. De nem, nem lesz jobb a világ tőle, csak pusztulásra ítéltetik. Emberek tízezrei hallnak meg, hogy valójában nem is tudják miért harcolnak, miért ölik egymást. Akik irányítják a háborút, ők a halálba küldik a katonákat. Aki átélt háborút, az tudja mivel jár. Máig tisztán emlékszem hogy mi volt a balkánon, bevillannak a képek, hallom a hangokat, a halálhörgést, a fegyverek ropogását, a segélykéréseket, ahogy éjszaka visszamentünk a romokhoz, a harctérre, õsszeszedni a sebesülteket, de ami a leg embertpróbálóbb dolog volt, hogy agyon lőni azokat a sebesülteket, akikről tudtuk hogy nem élik meg a reggelt. Senkinek nem kívánom hogy átéljen egy háborút, mert nem tudja miből áll, hogy utána egy életen át elkíséri a múltja, soha nem talál megnyugvást. Fiatalon nem veszi fel az ember, de ahogy öregszik, egyre többször jutnak eszébe dolgok, évekkel később kezd el emlékezni sok mindenre, és nem hagyja nyugodni a lelkét. Ahogy véget értek a balkánon az összecsapások, emberek százai, ezrei hagyták el a hazájukat, lettek öngyilkosok, vagy kerültek pszichiátriára.
2018. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!