Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, akik ki szeretnétek menni...

Ti, akik ki szeretnétek menni külföldre dolgozni? Mi akadályoz meg ebben?

Figyelt kérdés

Engem a következők:

* még egyetemre járok és ezt legalább be szeretném fejezni

* sz** a nyelvtudásom (angolból is épphogy középszinten makogok)

* nincsenek ismerőseim, akikben bízhatnék és akiktől segítséget kérhetnék

* nem vagyok talpraesett, hogy egy idegen országban boldoguljak egyedül


Amúgy iszonyatosan el szeretnék menni innen egy nyugis, liberális, civilizált és társadalmilag empatikus kultúrközegbe, ahol még meg is lehet élni szerény munkával (mosogatás, takarítás, pakolás stb.)



2018. szept. 8. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Gimnáziumba járok, de már megvan a felső angol nyelvvizsga, a második nyelvemből a középfokút akarom letenni érettségi előtt.

A szüleim támogatják, hogy külföldre menjek egyetemre, már néztük ösztöndíj lehetőségeket a szimpatikus egyetemeken.

Veled ellenben én viszont nem akarok egy ilyen szerény munkával megelégedni.

2018. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért foglalod az egyetemi helyet olyan elől aki el is akar érni valamit az életben, nem csak nyugaton takarítani?
2018. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 October15 ***** válasza:
67%
Egyetemre járok, utána húzok a retekbe. :D Egyrészt mert nem várom meg a vasfüggöny v. 2.0-t másrészt mert érdeklődésemből adódóan van célország. [Japán]
2018. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2: Miért nem mész el a búsba az álszent, provokatív, demagóg véleményeddel? Qrvára nem veszem el azok elől a helyet, akik egyetemen akarnak tanulni, mert:

ad1.: Bárki bekerülhet x szakra, aki eléri a pontszámot

ad2: X év tanulmányom során egyszer nem fordult elő, hogy ne értem volna el az átsoroláshoz meghatározott átlagot és kreditmennyiséget. Ergo, teljesen jogosan vagyok egyetemista.

2018. szept. 8. 22:20
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Azt azért tudd kérdező, hogy a diplomával tudást talán, de eszet nem mindenki kap.

És ez alól te sem leszel kivétel...

2018. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Még jo hogy 2030-tol kötelezö a nyelvvizsga v emelt nywlvi érettségi az egyetemrejelentkezéshez hahaha
2018. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6: A középszintű angolt csak az nem tudja letenni, aki nem akarja. Nekem is van. Ebből látszik mennyi használható nyelvtudást ad.

Az emelt szintű érettségi már neccesebb, de egy vidéki egyetemre (ahova én járok) egy emelt szintű 2-es matek is belefér.

2030-ig meg úgyis elmegy innen minden fiatal végzettségtől függetlenül, mert élhetetlen lesz az ország (már most is az). :P

2018. szept. 8. 23:13
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező,

nem az egyetemen megszerzett tudással, hanem alja munkával akarod az életed tölteni egy másik országban. Ergó számodra felesleges a felsőoktatásban lenned. És igen, elfoglalsz egy helyet egy olyan elől aki a te szakodon tanultakból akarna megélni. Ha ezt állami helyen teszed az még gázabb.

2018. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
66%

Elfoglalsz egy helyet, hiszen nem ponthatár alapján van meghatározva a férőhely, hanem férőhely alapján a ponthatár. Ezen felül pedig az államnak jó sok pénzbe kerülsz, amit mi, az adófizetők fizetünk azért, hogy a mosogatódiplomával majd kimenj külföldre és sose törleszd vissza a beléd elvesztegetett adóforintokat.

De miért is értenéd meg? Hisz csak egy büfészakra jársz, ahova akárkit felvesznek, és ahonnan akárkit engednek lediplomázni. A világból annyit értesz meg, hogy 'a nyugat jó, ott kolbászból van a kerítés', viszont ambíció nulla. A kérdésed pedig arrogáns és provokatív.

Ugyanakkor rajtad kívül több tízezren így gondolkodnak, úgyhogy ez nem személyes, csak épp te osztottad meg a gondolataid a világgal. Amúgy sok sikert a külföldhöz, kívánom, hogy mindenki csinálja azt, amit szeretne, amíg azzal nem hoz rossz helyzetbe másokat.

2018. szept. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 October15 ***** válasza:
Jaj ne itt is elszabadultak a 2-essel átcsúszok mindenből mérnökök. :D Mindenki kap diplomát: 21-en kezdtük 3. félév: 5-en vettük fel azokat a tárgyakat amik előfeltétellel mennek. :D A római törin csak a tárgyat felvettek 60%-át bszta meg a tanár.. a beugrón..
2018. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!