Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen magyar társadalmi...

Milyen magyar társadalmi hozadéka van annak, hogy sokan kimennek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok konkrétan, hogy ha valaki kimegy külföldre dolgozni, akkor belecsöppen egy másmilyen kultúrába, amihez neki alkalmazkodnia kell. Vannak szokások, társadalmi mentalitások, amiket meg kell tanulnia, fel kell vennie. Ez egyfajta fejlődéssel jár. Amikor hazajön (szabira, ünnepre vagy más miatt), akkor ezen megtanult ottani társadalmi mentalitásokat magával hozza.

Mennyire épült be ezen új szokások a mai magyar társadalomba?



2018. szept. 2. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagyon, mert különben észrevehetöen fejlödne a magyarság sok tekintetben!
2018. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Semennyire,mert nagyon nagyon hosszú éveknek,talán 10 20 évnek is el kell telnie ahhoz,hogy ha valaki csak úgy kimegy dolgozni külföldre,megváltozzanak a szokásai.

Hacsak nem valami fogatlan pr0lira gondolsz,aki 1 hónap osztrák mosogatás után elfelejt magyarul.

"egyfajta fejlődés..."maximum agymunka átállni,de nem biztos,hogy fejlődés azért mert valaki pár száz Euróval többet keres.A globalizált világnak köszönhetően külföld a legtöbb esetben egy lepra.

2018. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

"A globalizált világnak köszönhetően külföld a legtöbb esetben egy lepra."


Mondja ezt olyan valaki, aki még sosem volt máshol, mint MO-on!

2018. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Én nem mondanám hogy kötelező alkalmazkodnod, voltam Írországban segítséggel, Angliában és Hollandiában, fehér emberként a kutyát nem érdekeltem, mondjuk nem is tekintett rám senki potenciális veszélyforrásként, egy arabbal, törökkel, Közel-keletivel, és színes bőrűvel előítéletesebbek és jobban a körmükre néznek, de csak aki átmenetileg van az országban(vendégmunka, nyaralás)


Volt jól fizető munkám is, szállón laktam, aki rászánt kicsivel többet annak már nem kellett idegennel közösködnie, pl Eritreaival, aki megjelenésében is idegen hiába....


A Németek országrészenként más hozzáállással bírnak, van ahol hiába beszéled a nyelvüket, nem haverkodnak, szemetek.

Éreztetik hogy dolgozni jöttél, ne ismerkedj senkivel, termeld a gdp-t.

2018. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy valaki odakint dolgozik, nem kell felvennie az ottani mentalitást, vagy követnie az ottani szokásokat. Ez hülyeség. Ha akarod, követed, ha nem, akkor nem.


Hogy milyen társadalmi hozadéka van a dolognak? Nos, a külföldre termelt GDP itthonról hiányozni fog, és nyilván azoknak kell megtermelni,akik itthon maradtak dolgozni. Tehát ugyanazt a GDP-mennyiséget egyre kevesebb embernek kell kitermelnie.

2018. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Jaj kedves 3-as,hány és hány ismerősöm,kollégám visszajött már a nagy külföldről,többek között diplomás rokonom is,röhögve reményekkel tele indult,aztán idegbetegen kullogott vissza egy német rendszámú 10 éves tragaccsal.

Egyébként is ez a kérdés megint csak egy bezzegnyugat szagú kérdés,tehát a hatalmasra felfejlődött nyugati emberré vált magyar állampolgár hazajövetelkor mit tud megtanítani a csóró szerencsétlen magyarnak.

2018. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Jól" látod, Kedves 6-os: ez NEM "egy bezzegnyugat szagú kérdés".

A többi kommentnek köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 2. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyi hozadéka lesz, hogy idehaza még többe kerül majd minden, mert ugyanazt a GDP-t kevesebb embernek kell kitermelnie

Ennek hatására aztán mégtöbben lépnek le külföldre, ami miatt az itthon maradottaknak még nehezebb dolguk lesz

Az egész olyan, mint egy inverz Ponzi-séma, az járt jól, aki már a legelején elhúzta innen a csíkot

2019. aug. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekik köszönhető, hogy még nem omlott össze a gazdaság és nem volt államcsőd, kérdező!

merthogy a kormány nagy erőkkel munkálkodik azon, hogy összehozza egy füst alatt mindkettőt...

a gazdaságot, a miliőt nagyobbrészt a külföldre menekültek hazautalásai tartják életben!

nélkülük már a harmadik államcsődöt ünnepelhetnénk, csak mondom...


"Mondja ezt olyan valaki, aki még sosem volt máshol, mint MO-on!"


miért, te voltál már külföldön?

nem?

akkor meg mit vekengsz itt róla nagyokat?

kaptad a mínuszt


"hány ismerősöm,kollégám visszajött már a nagy külföldről,többek között diplomás rokonom is,röhögve reményekkel tele indult,aztán idegbetegen kullogott vissza egy német rendszámú 10 éves tragaccsal."


aha, én meg hallottam valakiről aki látott valakit aki olvasott valakiről aki ismert valakit aki meggazdagodott az MLM-ből...

ilyen csalimeséket én is ki tudok találni, nekem még ráadásul el is hinnék


"ez a kérdés megint csak egy bezzegnyugat szagú kérdés,tehát a hatalmasra felfejlődött nyugati emberré vált magyar állampolgár hazajövetelkor mit tud megtanítani a csóró szerencsétlen magyarnak."


a csóró szerencsétlen magyarnak pedig ideje lenne már megfogadnia azt a tanítást, hülyegyerek

ugyanis egyelőre még mi vagyunk lemaradva a nyugat mögött, de nagyon, nem pedig megfordítva

gondolkozz el ezen (persze úgyse fogsz, mert olyan isten nincs, hogy a bezzegnyugatozóknak igaza legyen)

te is kaptad helyből a mínuszt

2021. jan. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondja ezt olyan valaki, aki még sosem volt máshol, mint MO-on!"


miért, te voltál már külföldön?

nem?

akkor meg mit vekengsz itt róla nagyokat?

kaptad a mínuszt"


EZ AZ, ami a magyar mentalitásra jellemzö, és amiért nem akarok MO-on élni.

UGYANIS ÉN külföldön élek sok éve - ennyit a nemmel tippelésedröl -, és látom a különbséget. A minuszozásod EZÉRT SEM érdekel, mert egy olyna ostoba ember véleménye nem igazán zavar, aki saját maga feltételez RÓLAM valamit és ennek alapján akar minösíteni!!

2021. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!