Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha úgy érzem 22...

Mit tegyek ha úgy érzem 22 évesen elment felettem az idő? Más is érez így? Ne nézzetek bolondnak.

Figyelt kérdés

Huszonkét éves nő vagyok és úgy érzem hogy már túl idős vagyok kb. mindenhez. Nem kérek negatív kritikát, tényleg úgy érzem hogy még 3-4 év és már teljesen egy értéktelen ember leszek a korom miatt. Minden nap eszembe jut ez és ez olyan lehangoló, kb. 19-20 éves koromtól van ez de ahogy telik az idő egyre gyakrabban eszembe jut, a születésnapjaimom borzalmas depresszív hangulatban vagyok amit titokba tartok, nem látszik rajtam de nem birok enni a tortából, nem tudok örülni az ajándékoknak, hamar lefekszem aludni, berúgok stb. Gyerek koromban nem tudtam magam kiélni, a szüleim nem önállóságra neveltek, kb nem is erre a földre neveltek. Mentális bajaim is vannak.

Más aki huszonéves más is érez így?

Dolgozom rendszeresen, biztos állásban, de idén szeptembertől elkezdtem estin egy ingyenee okjt az egyik volt osztálytársammal (tök jó fel amúgy) ez ad némi vigaszt hogy mégsem vagyok olyan idős+akik ott vannak nálam sokkal idősebbek, de hát akkor is.

Sokat gondolok arra mi leez mikor már 25 leszek na adj isten 30. 45 éves koromnál tovább semmiképp sem szeretnék élni.

Ugyanakkor meg érzem hogy fiatal vagyok koromnál jóval fiatalabbnak nézek ki de úgymond nem tudom magamat hova tenni. Utcán, autóból mindig megnézem a nálam fiatalabbakat és olyankor szomorú vagyok hogy nekik milyen jó lehet még..

Gondoltam már kiírom magamból mindezt mert napiszinten ott motoszkál bennem és könnyebb lesz+talán valaki segít nekem megérteni miért érzem ezeket és hogy mindig így fogom-e...



#normális #érzés #öregség #kapuzárás #fiatalság. huszonéves
2018. szept. 10. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
velem is hasonlo van. nekem is hianyzik a gyerekkorom, mert a szobamban toltottem az egeszet. amikor meghallom a "de nehez az iskola taska" dalt valami nagyon rossz erzes ont el. egyszeruen azert, mert mig masnak boldog volt ez az idoszak, en depresszios voltam es szorongtam, be se tudtam jarni. lemaradtam mindenrol, es minden ami emlekeztet erre valami iszonyatos fajdalmat okoz bennem. nem csak te vagy ezzel igy, nyugi. sajnos meg kell gyaszolni, h az eletunknek ezt a szakaszat elvesztettuk.
2018. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Oszinten?


Nem találtad még meg azt ami boldoggá tesz az életben egy olyan munka amit szívesen végzel egy pár aki hazavár


Én pár évvel tényleg csak pár évvel vagyok fiatalabb mint te, de nálam nem áll fel ez a gond nem tudom elképzelni hogy unatkozni fogok.

2018. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Párom 30 éves, munkám fix és kifejezetten jó. Mégis így érzem magam...😔 Főleg mikor jönnek olyanokkal hogy anya kell legyek hát én sosem akarok anya lenni.
2018. szept. 10. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Én 25 éves vagyok, mégsem érzem ezt. Pedig nekem jelenleg még csak egy érettségim van, és dolgozni se dolgoztam még komolyan. Se egyetemre, se főiskolára nem járok. Most kezdtem el változtatni az életemen, hogy ne a szüleim tartsanak el majd 40 évesen is. Te már sokkal előrébb vagy nálam! :)
2018. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Szóval a válaszomból azt akartam kihozni, hogy egyáltalán nem ment el feletted az idő, hiszen a leírásod alapján aktívan töltötted az elmúlt éveket. Szemben pl velem....

2018. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok és valamilyen szinten én is "öregnek" érzem magam. Csak szerintem nálam ez annak tehető be, hogy már most egészségügyi problémáim vannak, pedig semmilyen káros szenvedélyem sincs, sosem volt. Évek óta párom van, lassan az egyetemet is elvégzem. Még előttem áll az élet, de ezt egyáltalán nem érzem. Nincsenek nagyon érzelmeim semmivel sem kapcsolatban. Nem lelkesedem semmiért, nem bánt túlzottan semmi és nem is hagy bennem semmilyen történés nagy nyomot. Teljesen ki vagyok égve. Nem is adok magamra egyáltalán. A napok csak pörögnek a mókuskerékben, és egyfolytában úgy érzem, mintha rengeteg dolgom és célom lenne még, de végül majd nem jut rájuk időm soha, annyira lassan és kilátástalanul alakul az életem, miközben a betegségek évről évre csak szaporodnak. Logika alapján teszek mindent. Próbálom elhitetni magammal, hogy majd 80 évig élek és rengeteg időm van, de közben úgy érzem, hogy lesz majd még max. 10 aktív évem és utána már semmit sem tudok mentális és fizika okokból kellően elvégezni. Szerintem ez elég gyakori érzés ebben az országban.
2018. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22 évesen miért lennél öreg? Ha majd lesz gyereked akkor sokkal jobban lesz kedved az élethez és szerintem akkor megváltozik a véleményed is arról hogy nem 45 éves korig hanem 80 éves korig legalább élni akarsz. Te most csak a felnőtt kor Elején vagy, nagyon sokká leszel öreg. Hiányzik a gyerekkorod de ami elmúlt azt már nem lehet visszaforgatni, légy boldog felnőttként.
2018. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 he84 ***** válasza:
Hát az nem túl normális, ha valaki huszonévesen öregnek érzi magát. Nem vagy öreg. Aki már 70 éves is elmúlt, na az öreg. Javíts az önképeden és előtted van sok minden. Olyan meg nincs, hogy anyának kell lenned! Ne hallgass azokra, akik ezt mondják, elvárják! Nem szabad elvárásból cselekedni, majd te eldöntöd akarsz-e idővel gyereket, vagy sem, ne mások mondják meg.
2018. szept. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha szereted a munkad, van egy parod, akit szeretsz, es meg tovabb is kepzed magad, ez mar reg tok jo! Mint ahogy egy korabbi valaszolo irta, mar sok mindent elertel.


A gond reszben a tarsadalommal van, mert azt sulykoljak belenk, hogy csak a fiatalsag, a szepseg az igazi ertek, es aki "oreg", mar nem szamit. Holott az idosebbek (jobb esetben) olyan tapasztalatra tesznek szert, amivel segithetik a fiatalabbakat, igy fontos reszei a hierarchianak.


Gondolj a jo oldalara annak, hogy vege a sulinak: vegre ugy szervezed az eleted, ahogy neked tetszik, nem fuggsz a szuleidtol, teljesen szabad vagy, arra viheted az eleted, amerre akarod.


Tudom, ez klisesen hangzik, de igaz: az ember hozzaallasatol is fugg, mennyire fiatalos. Ha mar nem vagy tinedzser, az nem jelenti azt, hogy nem szorakozhatsz ugy, mint egy tinedzser. Ha a kulsod aggaszt, talan probalj ki valami ujat, egy uj frizurat, masfajta ruhakat, sminket, ami igazan tetszik. Az apolt kulso es a tudat, hogy jol erzed magad a borodben, mar ez is sokat fiatalithat.


Szerintem a fiatalok, akiket megnezel, talan magabiztosabbnak tunnek nalad, es ezert batrabban oltozkodnek, lazabban viselkednek. De a fiatalok gyakran csak szinlelik a magabiztossagot, onmagukat keresik, es valojaban rengeteg minden emeszti oket, amit elfojtanak. Te legalabb felismerted, mi az, ami zavar, es valtoztatni akarsz ezen.


Helyes etrend, sport is segithet, hogy energikusabbnak erezd magad. Esetleg probalj ki nehany hobbit, ami tetszik, olvass, rajzolj, tanulj hangszeren... Mi az, amirol ugy erzed, hogy gyerekkorodban nem tudtad kielni? Most nem lenne ra lehetoseged?


Gyereket vallalni meg egyaltalan nem kotelezo, ezt is sokszor csak a kornyezetunk erolteti az evezredesen beivodott fajfenntartasi osztone alapjan, amire valojaban ma mar nincs szukseg. Regen azert kellett minel tobb gyereket nemzeni, mert sok meg is halt, es lehetoleg minel korabban, mert a varhato elettartam is joval alacsonyabb volt. Ma mar szerencsere kevesbe vagyunk allatiasak, es mi dontjuk el, mi az, amit tudatosan szeretnenk, az osztonok kenyszeretol valamivel fuggetlenebbul.


Meg ha akarsz is gyereket, rengeteg idod van ezen gondolkodni, ma mar nem ritkak a harmincas kismamak.


Kis tinikent en is azt hittem, hogy te jo eg, huszonevesen mar rettenetesen oreg leszek. Most itt vagyok, es megsem erzem magam oregnek. Szerintem mire 45 leszel, mar az sem fog olyan tavolinak es oregnek hatni.

2018. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!