Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a mai emberek...

Szerintetek a mai emberek agresszívabbak mint régen?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
igen.
2018. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Igen, mert sokkal türelmetlenebbek, nem tudnak tolerálni sok mindent és ezért lehetnek agresszívabbak, de ez nem mindig van így.
2018. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Civilizáltabbak, kulturáltabbak
2018. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem inkább sokkal gyávábbak. Lassan eltűnnek az igazi férfiak, akikre a nők számíthatnak a bajban. Naponta találkozom pl. a 4-6-os villamoson kötekedő kisebbséggel, már azért rád ordítanak, ha ránézel a nőjére, de olyan is volt, amikor egy kövér nőnek egy fiatal lány át akarta adni a helyet, mert azt hitte terhes, hát egész úton ordibált vele... Ilyenkor hol vannak az igazi, bátor férfiak, akik megvédik a gyengébbeket? Sehol. Lapítanak, néznek ki az ablakon, vagy pont zenét hallgatnak.

Az én nagypapám 60 kilónál nem volt több, vékony kis szikár ember volt, de ha bántottak valakit, odacsapott és nem ment el szó nélkül. Ez van kihalófélben.

2018. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

"Lassan eltűnnek az igazi férfiak, akikre a nők számíthatnak a bajban"


Kérdezd meg a feministákat, van e igény igazi férfiakra.

Manapság tökös nőnek trendi lenni, aki a jég hátán is megél, fsza terepjáróban, ray ban napszemüvegben feszítve.

Minap próbáltam segíteni egy anyukának, hogy felsegítem a babakocsit a kb 30 lépcsőfokon. Majdhogynem fel volt háborodva, idézem: azért még egy babakocsit képes vagyok egyedül is elbírni....

csak néztem.

2018. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen agresszívabbak, mert flusztráltak. Mindenkinek minden már azonnal kell, munkahelyen, a boltban,emberi kapcsolatokban. Kb egy láncként megy végig mindenkin, és a gyereknevelésben csapódik le. Aztán mivel szegény gyerek is ezzel találkozik ez neki a természetes és megy az egész tovább,mert ő is így fog viselkedni másokkal.
2018. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is van igazság ebben, és igen, frusztáltnak és agresszívnak tűnnek az emberek manapság.

Azt gondolom, talán azért lehet ez, mert egocentrikus, individualista világban élünk, ahol ráadásul túl sokan vagyunk, és túl sok információt kapunk arról, a többiek milyen „boldogok” (persze tudjuk, hogy ez csak a látszat), így mindenki azért kepeszt, hogy ő is olyan boldog lehessen. Pluszban rohadt sokan vagyunk, nincs összetartó erő, nincs semmilyen közös érték, amelynek mentén közösséget éreznének egymással az emberek (és ami korlátozná őket), így másokon keresztülgázolva próbálják sokan elérni a céljaikat.


Nem tudhatjuk persze, milyen volt „régen”, de azt gondolom, a szocializmusban azért is lehetett nyugodtabb az élet, mert volt valami, amit közösen lehetett utálni, no meg úgyis mindenkinek pont ugyanolyan ruhája/asztala/kávésbögréje volt.

Az előtte lévő időkben pedig sokkal tekintélyelvűbb volt a társadalom, az emberek elfogadták, hogy vannak „kasztok”, és nem nagyon volt átjárás, így nem is nagyon vágytak erre. Plusz egyébként a kis közösségekben élés is segítette az agresszió csökkenését, mivel ahol mindenki ismer mindenkit, ott hatékony visszatartó erő, hogy a közösség „kiveteti” magából a renitenseket.

2018. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
…közösség „kiveti” magából…
2018. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igen és taposók.
2018. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, a maiak agresszívebbek, mert nem mindenki tanulta meg a kultúrált konfliktuskezelést, rendszerint csak az önérvényesítés megy mindenhol, és ha valami nem megy, nem jó, akkor meg megy a retorzió, akár jogos, akár nem.
2018. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!