Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lazán élni, vagy megtervezette...

Lazán élni, vagy megtervezetten? Ti mire voksoltok?

Figyelt kérdés
Nem tervezni meg mondjuk egy adott napon a teendőket,hanem úgymond le-s-zarni,ha másnapra csúszik,vagy a betervezett dolgokat megcsinálni?
2018. szept. 21. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én régen minden "percet" megterveztem kb. az életemben de manapság már igyekszem lazulni, persze azért a ló túloldalára esni sem jó szerintem.
2018. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az jobb ha megtervezed de nincs kedved energiád hozzá és csúszik 1-2 napot? én általában elhatározom hogy felporszívózok, port törlök pl., de azt nem, hogy melyik nap. Persze ha már nagyon kaotikus a helyzet, akkor egyből megcsinálom. A főzést be szoktam tervezni hogy melyik nap főzök, de az általában már a muszáj kategória, mert kb. addig a napig van kajánk.
2018. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, emberek vagyunk, nem előre programozható robotok. Nem csak ez a két szélsőség van, hogy vagy tervezek, vagy lesz..arom, van az arany középút is ám.

Egyik nap ilyen, a másik olyan, attól függ, milyen kedvem van. De akkor sem esem kétségbe, ha valamit elterveztem és nem sikerült aznap megcsinálni. Neked kell felmérni, mi az, ami fontos, mi az, ami ráér.

2018. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem adott témától függ. Hivatalos ügyeket, pénzügyeket, fontos/sürgős tennivalóknál szeretem megtervezni. A többi esetben listát csinálok a teendőkről és kedvem/időm szerint válogatok, hogy éppen mit oldok meg. Így nem marad ki semmi viszont nincs világ vége, ha egyik nap pl korábban mennék aludni, vagy megnéznék egy filmet. Nekem ez vált be.
2018. szept. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem voksoláson múlik, hanem személyiségen és beállítódottságon. Ahogy írják, azért nem ez a két véglet létezik csak, viszont az, hogy ki mennyire tud elmozdulni egyik irányból a másikba, ki hol helyezkedik el a dimenzión, inkább személyiség, mint döntés kérdése.


Én nagyon szervezett vagyok, szeretem, ha tudom, mit mikor fogok csinálni, számomra az a hatékony, ha a feladataimat rendszerezem és megtervezem. Számomra a spontaneitás viszonylag nehéz és csak néhány helyzetben tudom alkalmazni. Ha valami nem terv szerint halad, akkor stresszelek rajta. Ettől függetlenül látom mindkét irányultság előnyeit és hátrányait.

2018. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én inkább tervezős tipus vagyok, jó, sose volt órára bontott napirendem, de rosszul érint, ha mondjuk aznapra betervezek három teendőt és abból nem sikerül összehoznom, csak mondjuk egyet. Vagy egyet sem.

Amióta megszületett a kislányom, ez volt az egyik legnagyobb stresszfaktor az életemben, tulajdonképpen akkor jöttem rá, hogy inkább tervezős vagyok, mint spontán. Most meg egyszerűen muszáj lejjebb adnom és lazábbnak lennem, különben tuti becsavarodnék.

2018. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindent szeretek előre megtervezni, de ha mondjuk el akarok menni egy nadrágot venni, és csak másnap sikerül, belefér. Viszont fontos dolgokat sosem halasztok el.
2018. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Arany középút -rugalmasan. Tervekkel, célokkal, de merev ragaszkodás nélkül, teret engedve a spontaneitásnak.
2018. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én tervezéspárti vagyok, de úgyis gellert kap a dolog valahol.
2018. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát én a megtervezettre voksolnék, csak épp k.vara nem azt csinálom 😀
2018. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!