Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamàk!...

35 év feletti kismamàk! Melyik mellett voksoltok?

Figyelt kérdés

Amniocentézis?

Prena test?

Nifty?

Ma voltam a védőnőnél aki azt mondta ő is 35 felett szült de ő nem engedte az amniocentézist és végül tesztet sem csináltak neki hanem elment dr. Győrffi Mátyáshoz aki állítólag az ország egyik legjobb szonográfusa Genetikusa.

Azt mondta, hogy Ultrahang alapján mindent rendbe talált nála a doki ezért nem is ment tovább.

Nagyon tanácstalan vagyok.Az amniocentézistől rettegek.


2018. aug. 22. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Ha biztos hogy nem vállalsz beteg babát, amnio, a többi verteszt sem 100% mostanában nagyon sok az alnegativ, álpozitiv eredmény, én ezt nem kockáztatom meg. Korom miatt amniora fogunk menni. Nálunk nem opció beteg baba
2018. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Betoltott 36 evesen szültem. Genetikusnal voltam, semmi egyéb vizsgálatra nem mentem el. Én is féltem az amniotol, a többire sajnos nem volt keretunk. (ha lett volna lehet megcsinaltattam volna a niftyt)
2018. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Uh alapján, csak a durva rendellenességek szűrhetőek és csak a 18.heten. Én is nagyon félek az amniotól, de sokkal nagyobb probléma lenne egy kozepidos terhesség megszakítása :(
2018. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Nekem is UH alapján rendben találtak mindent. (valóban így van egyébként, tökéletes a kisfiam)
2018. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
37 évesen lettem terhes.Elso körben kombinált tesztet csinaltattam.Az uh+vérvétel.Megbeszeltuk párommal ha rossz eredmény születik akkor Nifty és csak ha onnan is rossz eredmény jönne vallalnam az amniot.A kombinált eredménnyel el kellett mennem egy genetikussal beszélni aki mondta, hogy ilyen eredmény mellett nem javasol semmilyen úgyhogy nem csináltam semmit.
2018. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3as, én a kettes vagyok.. Nekem a 12.heti genetikai uh után kellett mennem a genetikara. Azért lehet én igazán szerencsés vagyok csak siman? Azért is kérdezem mert még vallani szeretnénk babát és legközelebb meg idősebb leszek. 2es vagyok


Szerinted akkor inkább felrlossrgteljesebb lett vna az amnio? Félelmetes amúgy mert kicsit csalódtam az orvosokban. Nem szeretném leirni, de néha azt gondolom tényleg csak szerencse h tökéletes lett.

2018. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen szültem, Prenat csinàltattunk. Egészséges, csodaszép kislànyunk van.
2018. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A prena és az amnio nem ugyanolyan pontos? Mindkettő 99 %fölötti, én azt olvastam.
2018. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37 évesen bevállaltam az amniót. Nem volt semmi gond.
2018. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha a felsoroltak közül bármelyiket is választottam volna, nem derült volna ki már magzati korban az aorta ív szűkülete a babának.

Én bíztam az orvosomban és az uh-ban. Lehet sztk keretek közt nem derült volna ez sem ki.

Az amnio azért kellett, hogy kiszürjék a más rendellenességeket, pl. a szívbetegség a down velejárója lehet.

Nem volt más probléma.

2018. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!