Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gondolják...

Az emberek miért gondolják azt a hozzám hasonló csendes, magányos emberekről, hogy mimóza lelkizős, visszahúzódó álmodozók, miközben én? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én legszívesebben végigbuliznám/szexelném/trécselném az egész életemet, de egyszerűen nincs okom és lehetőségem rá, mivel:

* raccsolok, így nem tudom magamat anélkül kifejezni, hogy más komolyan vehessen és ne sértsen meg egy társaságban

* alacsony és sovány vagyok így semmi okom nincs arra, hogy partiarc legyek, mert mitugrász kis hülyegyereknek bélyegeznének, ha embereskednék

* nincsenek véleményeim és gondolataim, nagyon szürke az ízlésvilágom így semmi témában nem tudok és kívánok hozzászólni (kivéve foci, sport vagy autók), mert a legtöbb dolog hidegen hagy


Ezek miatt önkéntelenül is a társaságok peremére szorultam.

Szóval nincsenek meg azok a feltételek, hogy én extrovertált ember legyek, miközben arra vágynék és emiatt visszahúzódó/szerény kis ártatlan báránynak bélyegeznek, ami egy álszent/képmutató véleménynyilvánítás. Miért ilyen fekete-fehér az emberek véleménye? Persze biztos vannak, akik önként választották ezt a befelé forduló, lelkizős személyiséget (miközben ők lehetnének a világ közepe), de az a sok ostoba ember miért nem képes felfogni, hogy a rossz külső tulajdonságokból eredő gátlások miatt introvertált az érintett emberek döntő többsége, pl én is. Engem qrvára zavar amikor ezzel jellemeznek, mert szemet hunynak afelett, hogy genetikailag nem vagyok vonzó/szimpatikus a társadalomban, de ráadásul ezt még negatív tulajdonságként állítják be. Az introvertáltság manapság lassan olyan szitokszóvá válik, mint a homoszexualitás, a hajléktalanság vagy a közmunka.



2018. szept. 22. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Azért szorultál a "társaság peremére", mert te így akartad. Szégyennek éled meg ezeket a dolgokat és önként kiteszed magad céltáblának. Nagyon sok alacsony ismerősöm van, raccsoló is, senki sem vélyegzi meg őket, velünk buliznak, sőt kövér is van, kit érdekel, ha ő jól érzi úgy magát? Nem mi vagyok ostobák, amiért te introvertált vagy és haragszol az emberekre már ne is haragudj
2018. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

"* nincsenek véleményeim és gondolataim, nagyon szürke az ízlésvilágom így semmi témában nem tudok és kívánok hozzászólni (kivéve foci, sport vagy autók), mert a legtöbb dolog hidegen hagy

Ezek miatt önkéntelenül is a társaságok peremére szorultam."

Jól megfogalmaztad, miért nem fogad be a társaság!

Nem a raccsolásod, hanem az miatt, hogy a focin és az autókon kívül nincs miről beszélgetni veled!

Nem csak fociból áll a világ és nem csak autók vannak, amikről beszélgetni lehet!

2018. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban szeretnél nyitottabb lenni, akkor az lennél.

Az érdeklődési kört lehet fejleszteni. Pl. Engem sem érdekel nagyon sok minden. De nem veled ellentétben nem vagyok szűk látókörű és ha nem is mélyen, de minimális szinten a legtöbb témához hozzá tudok szólni. Mert nem vakon sétálok végig az életen és a koszon kívül így ragad rám más is, amiről lehet beszélni.


A külsőjegyek többségén lehet dolgozni. A vékony ember szedhet fel némi izmot magára, a kövér pedig tud fogyni. (Akárki akármit mond, mindez lehetséges)


Téged nem érdekel más csak a felsorolt témák. Te nem is akarsz nyitni más felé, ez nem a társaságod hibája.


Olyan sincs, hogy genetikailag vonzó.

Rengeteget jelent a kisugárzás is. A belül kiegyensúlyozott ember mindegy milyen külső jegyekkel bír, szimpátiát vált ki más emberekből.


Te eleve negatívan ítéled meg magad, ezért negatívumot sugárzol. És a reális önkép nem egyenlő a negatív önképpel.

2018. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha ez vigasztal: én csak az autókról meg a fociról nem tudok beszélni.
2018. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!