Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az autókereskedésekben honnan...

Az autókereskedésekben honnan tudják, hogy komolyak a vásárlók?

Figyelt kérdés

Mi egy +10 milliós autót néztünk ki (az árt csak azért írom ki, hogy lehet az is közre játszik ilyenkor). Elmentünk egy kereskedésbe, kérdezősködtünk, kipróbáltuk, de az értékesítőn tisztán látszott mindvégig, hogy azt hiszi, hogy úgy sem fogjuk megvenni, meg hogy csak az idejét pazaroljuk.


Nem tudom. Lehet mi fogtunk ki egy elég bunkó ember vagy csak rossz napja volt.


Majd lefoglalta az autót, mert mondtuk hogy megnézünk még 1-2 autót és 3-4 napon belül vissza szólunk. (Egy európai raktárból foglalta le, mert nem akartunk X hónapot várni így egy eleve legyártottat néztünk.)


Nem találtunk jobbat így a 10% előleggel odamentünk egy előre megbeszélt időpontra a fentebb említett értékesítőhöz. Ott helyben derült ki hogy végül is nem foglalta le azt az autót amit kinéztünk és más raktáron lévőt nem tudott mutatni ami megfelelt volna nenkünk így tovább álltunk...


Ott volt készpénzben a foglaló. Ennél komolyabb vevő nagyon nincs és csak azért nem adta elnekünk, mert nem vett komolyan minket, nem foglalta le és valaki eladta időközben.


A többi helyen ahova benéztünk a lehető legkomolyabb vásárlóknak tekintettek minket.


Tudom kicsit hossszú volt a felvezetés, csak hogy ez ihlette a kérdést :) meg most kicsit ráérek gépelni.


Szerintetek mi alapján döntik el az autóértékesítők, hogy komoly-e a vevő vagy nem?



2018. szept. 22. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Máskor virítsd a lovét. :D
2018. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 veterán vas ***** válasza:

1.

"mondtuk hogy megnézünk 1-2 autót és 3-4napon belül vissza szólunk" .

Szerinted hányszor hallotta már ezt a szöveget?

/és aztán soha többet nem látta a kedves érdeklődőt/

2.

Az első alkalommal érdeklődtél, nem volt nálad lóvé. Miért foglalta volna le, hiszen csak a következő alkalommal vittétek a pénzt?

2018. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt a mondatot a legvégén sütöttük el.


Meg nem olyan lefoglalásról beszélek, hogy megrendelik, csak kap egy telefont ha valaki más is érdeklődik és akkor tud minket értesíteni, hogy akkor megvesszuk vagy nem.


Ez el is magyarázta...

2018. szept. 23. 00:00
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Legutóbbi autóvásárlásom:

Kinéztem egy márkát/típust bementem a szalonba.

Elmondtam az igényeimet, /szín, motor, felszereltség/

Utána néztek a raktári készletnek.

Tájékoztattak, ha 5 munkanapon belül jelentkezek a foglalóval (X %) akkor 10 nap múlva a teljes vételár kifizetésével átvehetem (addig vámáru nyilatkozat, forgalomba helyezés, forgalmi, tözskönyv, rendszám tól-ig minden)


Ennyi volt a vásárlás.

/És senki sem kérdezte, hogy komoly vagyok-e, egyszerűen csak ott állt az átadótérben, 25km-el az órájában, és minden elintézve, kulcsátadással. Az egész kb. egy óra alatt lezajlott/

2018. szept. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyi a külömbseg hogy mi 3 markat megneztunk es csak utána mentünk a foglalóval, ami egy teljesen normális dolog szerintem.
2018. szept. 23. 00:38
 6/8 anonim ***** válasza:

"mondtuk hogy megnézünk 1-2 autót és 3-4napon belül vissza szólunk"


Ebből.....


Komoly vásárlók úgy vasárolnak mint a 4-es...

Igy zajlott az en vásárlásom is...

2018. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:

Idézlek:

-"honnan tudják hogy komolyak a vásárló?"

-"ennél komolyabb vevő nagyon nincs"

-"nem vett komolyan minket"

-"lehető legkomolyabb vásárlónak tekintettek"

-"mi alapján döntik el, komoly-e a vevő"


Úgy tűnik számodra nem is az autó a fontos, csupán a "komoly " vásárló látszatát szeretnéd kelteni.

Egy tapasztalt eladó ezt azonnal észreveszi. Szerintem nem volt rossz napja, és nem volt bunkó, viszont elsőre látta, hogy ebből nem lesz vásárlás.

Kíváncsi lennék Te miket mondanál, ha napi 6-8 érdeklődő azzal zárná a beszélgetést, hogy "benézek még pár helyre, és majd meglátom...."

Mindezt azok után, hogy bemutatod az autót, ismerteted a műszaki paramétereket, tájékoztatsz a papírmunkákról a szervizháttérről a hitellehetőségekről bla-bla-bla.

:(

2018. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kereskedőnek tökmindegy ki veszi meg a motyóját. Hülye lett volna fenntartani neked foglaló nélkül. Akinek kell az úgyis megveszi.
2018. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!