Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » “Nehéz eset” vásárlók/ügyfelek...

“Nehéz eset” vásárlók/ügyfelek, ti hogy kezelitek őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban azok válaszát várnám akik olyan helyen dolgoznak, ahol közvetlen kapcsolatban vannak a vásárlókkal/ügyfelekkel, pl.: recepciós, pincér, valamilyen boltban kiszolgáló/eladó.

Ti hogy kezelitek a kifejezetten bunkó akadékoskodó embereket? Van valamilyen bevált taktikátok?

u.i: Ha esetleg van valakinek valamilyen extrém sztorija amit megosztana azt is szívesen olvasom!



2018. ápr. 17. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hidegvérrel, tárgyilagosan, ridegen. Nem szabad, hogy lássák, hogy magadra veszed, felidegesíted magad, zavarba jössz. Te csak egy beosztott vagy, ellátod a munkád. Az ő baja ha bunkó/ideges.

Extrém eset: egy szervizben dolgoztam, rendszeresen voltak hülyék, de a legdurvább talán az volt, amikor egy fickó a saját kategoriájában kapható legócskább, legszarabb géphez vásárolt látatlanban alkatrészt, mert nem tudta a típusát. Másnap bejött és elkezdett velem ordítozni, hogy én adtam el neki a rosszat, mikor azt se tudta milyen kell neki. A megfelelő alkatrész 3500 Ft volt, a tévesen vásárolt 4000 Ft, tehát 500 Ft különbség van közte! Elkövette azt a hibát, hogy bankkártyával vásárolt, azaz, ha visszaveszem a rossz alkatrészt, nem adhatom oda készénzben, hanem egy kérvényt kell írni a banknak, hogy utalják vissza a számlájára az összeget. De neki most azonnal kellett az alkatrész, követelte, hogy adjam oda és a különbséget készpénzben... Ment már rendesen az anyázás, hívjam ide a főnökömet stb. Felhívtam telefonon, főnök elmondta neki ugyanazt mint én meg kollégám, aztán még hangosabban k***va anyázott, elkezdte csapkodni a pultot, vergődni, aztán elkérte a panaszkönyvet. Elkezdett orditozni, hogy ő pontosan tudja, hogy mennek ezek, hiszen ő BANKÁR :D persze gondolom pont egy bankárt vágna földhöz az az 500 Ft. Hagyjuk már. Elkezdte verni magát, hogy a törvények nem így vannak, ő felsővezető bankban... Ordított tovább, mint a fába szorult féreg a feje kivörösödött, a jegyzőkönyvbe nem tudott írni, mert az idegtől annyira remegett mindene, úgy hogy inkább a földhöz b**szta :D majd vérig sértődve, fenyegetőzve eltávozott, hogy feljelenti a céget, bezáratja, és holnap jön az ügyvédjével. Azóta sem hallottunk róla.

2018. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha bunkó valaki velem èn is felveszem a stílusàt.

Ki ő,hogy megengedheti magànak azt a bunkó stílust?


Azèrt mert szar napja van ne rajtam gyakorolja hogyan vezetheti le a dühèt.


Nàlam olyankor nem èrvènyes,hogy mindig a vàsàrlónak van igaza!

A fràszt! Tudjon ő is normàlisan viselkedni!


Ne mindig tőlünk vàrjàk el,hogy óràkon àt fülig èrő mosollyal nèzzünk ràjuk.

A vevő is megtehetné,hogy mosolyog.

Jah,hogy ő fàradt ès nyűgös mert dolgozott szegèny,de èn is dolgozok ès mègsem mutathatom ki a fàradtsàgom a bunkósàggal!


Adja meg ő is a tiszteletet úgy mint èn!


Azèrt mert vevő nem jogosítja fel arra,hogy talpig bunkó lehessen!

Ha ő nincs,nincs fizetèsem,de

ha èn nem vagyok,nincs mit ennie!

Ennyi.

2018. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját termékeimet értékesítem a piacon. Alapból nem szeretem az embereket, de ott a saját érdekem, hogy jópofizzak. Végülis zömében ismerősök jönnek a helyi piacra, nem akadékoskodnak. 2 eset volt, amin kiakadtam.

1,

Egy öreglány járt hozzám hétről hétre, kipakoltatta velem az egész kínálatot a kocsiból az asztalra, hogy majdnem összeszakadt, aztán felvágatott 4-5 terméket, amire sikerült kiválasztania a neki tetszőt, aztán fél óra tanakodás utánlevágatott 10 dekát 180 Forint értékben és 20ezressel fizetett. Néhány hét után meguntam és átkisértem a szomszédba és megmondtam hogy legközelebb ott vásároljon mert több kárt csinál nekem mint hasznot ezen kívül nem vagyok pénzváltó és feltartja a sort amiből miatta többen is kiálltak.

2.

Egy nagyképű majom mindig telefonon rendelt tőlem elég nagy mennyiségeket, mert lusta volt kijönni a piacra, azt mondta "majd vasárnap délelőtt jön érte" vasárnap délután hívom hol van már rá várok egész nap. Azt mondta hétfőn jön. Persze nem szólt róla én meg otthon álltam vigyázzba.

Aztán a vége az lett hogy szerdán ide küldött valakit, de addigra a fele árut visszamondta, amit így már dobhattam ki mert nem tartós áruról van szó. El tudtam volna adni frissen csak miatta tettem félre és a következő piacra megromlott volna.

Vele is többször türelmes voltam mert mégiscsak sok pénzt itt hagyott nálam de 3-4. alkalommal meg mondtam neki hogy inkább egye meg a pénzét, velem ne szórakozzon. Azóta ő se jött.

2018. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!