Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt egy próbanapom ma eladóké...

Volt egy próbanapom ma eladóként, pékségben, de a vásárlók teljesen lerombolták az önbizalmam. Miért ilyenek, ha látják, hogy az illető tanul?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem voltam eladó, közelről kasszát nem is láttam. Hajnali 3-kor keltem, mert fél 5-kor már el kellett kezdeni kipakolni az árut, ráadásul ma nyitott az üzlet, és semminek nem volt fix helye, nekem kellett kitalálgatni, hogy mi hova menjen, forró volt a tálca, meg sem tudtam fogni, közben meg jöttek be a vevők, és egyszer lett megmutatva, ledarálva, hogy mit nyomok a kasszán, arról nem is beszélve, hogy volt vagy 200 féle pék cucc, és mindegyiknek aznap találták ki az árát, és azt is kérdezgetnem kellett, meg kézzel írnom róla listát. Volt vagy egy termékből öt féle, még a nevüket is megtanulni, mert ám nem mindegy, hogy papucs, párna, bukta, rúd, stangli, molnárka vagy hosszú zsemle, ezer féle ízesítésben. És elsőre nem mondom, azt sem tudtam, hol áll a fejem, mert zacskózzam be a termékeket, persze, a zacskó nem nyílik ám szét, azzal is szenvedek, de kér 12 molnárkát, amit egyesével kellett bezacskóznom, közben mondja tovább a vevő, hogy kér még három kakaós csigát, meg 4 pogácsát, és közben nézem a kiigazodhatatlan listámon, hogy mi mennyi, aztán kijön a tulaj, hogy adjak ajándékot meg kedvezményt, de a kasszába akkor másképp kell beütni, nem elég, hogy fejben számolok 10 vagy 20 ezres tételből is, mert a kasszába nem lehet beütni, hogy mennyivel fizetett, aztán megszólal a molnárkás nő, hogy ilyen munkaképtelen embereknek miért adnak munkát, és hogy ez így nagyon lassú lesz, és inkább pakoljak vissza mindent, pedig max. 3 percet kellett várnia, de ahhoz képest, nekem mennyi mindent kellett összeszedni, beütni, kitalálni, szerintem nem húztam az időt. Aztán bekiabál az ajtón egy srác, hogy ki van írva az ablakra, hogy tudom is én micsoda is készül, és az micsoda? Mondom, nem tudom, mert ma nyitottunk, és ma is kezdtem, de megkérdezem... Erre megszólal, hogy itt dolgozol, és nem tudod? De olyan stílusban, közben meg nem is vett semmit... Én ezzel nem fogok nap mint nap találkozni, tuti nem megyek holnap. :( Én anélkül, hogy tapasztaltam volna, mindig kedves voltam azzal, aki tanult, mert tudtam, hogy senki sem mindent tudóan születik, és még mondtam is neki, hogy nyugodtan, és elég egy zacsiba, meg akármi...
2014. nov. 8. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A túloldalról mindenkinek nagy a p*fája...

Nem irigyellek téged :/ Csodálkozom, hogy nem készültél ki teljesen idegileg.

2014. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De nem értem, hogy 40 vagy afeletti embereknek miért nincs annyi empátiájuk, belelátásuk, hogy ne azon mormogjanak, hogy elmegy három perc az életükből... Én 21 éves vagyok, és mindig tudtam, hogy hol mikor hogyan legyek korrekt, mert tudom, hogy milyen szar ez a világ.
2014. nov. 8. 09:55
 3/14 A kérdező kommentje:
No, meg nem az van, hogy én ott ácsorgok, másodpercenként jönnek be az emberek, és ez nem egy bolt, mindent nekem kell összeszedni, odaadni, és volt, hogy heten vártak, és a végén már morogtak, meg előre szóltak, hogy kisasszony, nem lehetne megpörgetni a dolgokat? A Tescóban ha a hűtő végéig áll a sor, egy dolog, hogy morognak, akkor sem feltétlen a kasszás a hibás, de azért, mert ez egy pékség, amiben egy ember áll, miért kell így ócsárolni...
2014. nov. 8. 09:57
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Üdvözöllek az életben!! :)


Ha nem ismered a dolgokat, akkor szépen folyamatosan tanulod befele. Kérdem én, ha nem tudod használni a kasszát, amikor megmutatták miért nem kérted meg hogy mutassa meg még1x?


A vevők stílusa: Ő adja neked a fizud, ő miatta van munkád, és jegyezd meg : A vevőnek mindig igaza van! Akkor is ha nem! Ez az a szakma ahol kezelni kell a helyzetet! Esetleg mosolyogva közölni hogy ma van az első napod, és ígéred holnap 2x ilyen gyors leszel.

Ha az ember hozzászokik ahhoz hogy 1 perc alatt szolgálják ki, és késésbe van, 3 perc soknak tűnik...



Ne add fel! Menni fog, meló után maradj ott, kasszát tanulmányozd, nézd meg mit hova pakolj, meló közbe memorizálj... :)

2014. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jah, meg fél óránként takarítsak, meg mossak föl... :D A vevő előtt meg ne fogjam meg kézzel, de amúgy mindent kézzel taperolnak sütéskor, és amikor kiraktam hajnalban, is kézzel kellett... :D Meg kifolyt belőle a töltelék, és nyomkodjam vissza, pff. Sosem tudni, mit eszel. :D
2014. nov. 8. 10:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Az volt a baj, hogy teljesen egyedül voltam, ráadásul csak magával a pékkel, aki alig beszélt magyarul, de még ő sem tudta pontosan, hogy mit hogy, és nem volt mindig elérhető... És tök kellemetlen volt, hogy találgatok, mert ő be van mászva a kemencébe... Meg azt mondta, ha valaki 20 pogácsát vesz, akkor 20-szor üssem be, hogy 80, és hússzor utána G2, mert a nav nézi, hát köszi... 20-ig el is felejtem, hányszor ütöttem be... :D
2014. nov. 8. 10:24
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

4-es!

Ja, a regi vilagban, de nem is M.O-on, hanem kulfoldon volt az, hogy a vevonek mindig igaza van. Most mar azt hirdetik, mert kedves vevok azt hittek, hogy a penzukert mindenkinek el kell turni a pofajukat, hogy a vevonek vannak jogai es/de kotelessegei is. Kotelessege, hogy emberi modon beszeljen a kiszolgaloval.

2014. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fonoksege se tudja, mit, hol, hova, akkor honnan tudja a kezdo? Na jo, a peksegnek egy darabig nem lesz jo neve, nem ilyen nyitassal. ez nem is a kezdo munkas hibaja.
2014. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jól bedobtak a mélyvízbe. Viszont részedről nagy botorság volt úgy eladónak jelentkezni, hogy minimum a pénztárgépet nem ismered. Vagy halvány fogalmad sincs egy pékség árukészletéről.

Sokan azt gondolják, eladónak menni király, hiszen csak oda kell adnom, amit kérnek. Holott ez is szakma, amit tanítanak is. És a tanításba bele tartozik a vevőkkel való bánásmód.

Az lehet, hogy te egy kedves, türelmes ember vagy. Viszont a vevők nagy %-a bunkó, agresszív .

2014. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ezeket a háttér dolgokat nagyon nem látták a vevők, max. annyit, hogy én "bénázom", és milyen szépek a késztermékek. :) Persze, ameddig kellett megőriztem a hidegvérem, szerintem a saját családommal nem szoktam ilyen kedves lenni. :D Mindegy, van másik ezer 70-80 ezres fizetésű állás. :D Most is dolgozom, csak váltani akartam, mert közel lett volna. :) És ha tehetem, akkor nem az ilyen "vevőkből" fogok megélni, akik nagy része szintén a semmiér gürizik, mégsem tiszteli ugyanazt a társát.
2014. nov. 8. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!