Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fiatalnak honnan van...

Sok fiatalnak honnan van ennyi ereje és hogyan tud ilyen tartalmas életet élni?

Figyelt kérdés
Mire gondolok? Rengeteg egyetemista, suli mellett nevetve eljár dolgozni (nem diákmunka, hanem komoly céges gyakorlat), ide-oda megy sportolni, bulizni, koncertre. Külföldiekkel ismerkedik, beül velük ide-oda és külföldre utazgat néhány havonta, ahol ugyanezt a hedonista pörgős életet csinálja. Futószalagon ismerkedik meg emberekkel és sorra jönnek az új párkapcsolatai. Miközben külsőre egyáltalán nem látszik rajtuk ez a pörgős életstílus és ezerszer fittebbek, szebbek mint bárki más. Ráadásul olyan egyéniségek, hogy én az életben el nem tudom képzelni, hogy lehet valaki ilyen. Mindenféle idézetet irkál az instájára, olyan filmeket néz, amikről én gondolat szintjén sem hallottam, olyan sztárokra hivatkozik, akikről a büdös életben nem hallottam és olyan trendeket követ, ami tőlem olyan távol áll, mint a kozmológia. Természetesen nem linkelek profilokat, mert tiltja a szabályzat, de privátban lehet kérdezni. Eközben én állandóan fáradt vagyok, alig várom ha hazaérhetek akárcsak 2 előadást követően, hogy lepihenjek. Max 3-4 emberrel ha egy nap találkozom, azokkal is max annyit beszélek meg, hogy milyen órájuk volt/lesz és hogy halad xy tárggyal meg ilyesmi. Buliba egyáltalán nem járok, mert nem tudnám elengedni magamat és a piát sem bírom, külföldiekkel meg életemben nem beszélgettem, mert x év alatt is csak max középszinten makogom az angolt, egyszerűen nem megy. Ja és nehezen tudok ismerkedni, nemhogy havonta cserélgessen a partnereimet. Mondjuk 10-es skálás, jó ha 2-3-as vagyok. Max. Tehát nem meglepő.

2018. szept. 23. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Én is olyan vagyok, mint te. Mindenki más-más, valaki pörgősebb, más az érdeklődés, az anyagi helyzet, a jellem. Ennyi.
2018. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Akkor itt is egy idézet:

A szomszéd kertje mindig zöldebb.

2018. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Hozzá kell szokni és akkor lesz energiád. Ha én is csak lustálkodnék, akkor nyiván azt szoknám meg és én is elfáradnék 2 előadás után, de mivel csinálom a dolgot, megyek intézkedek, pörgök, így nincs is időm arra gondolni, hogy elfáradhatnék 2 óra után
2018. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Pont ez a baj, nincs önbizalmad és már annyira eltunyultál, hogy az egész életed várhatóan ilyen lesz. Jól megvagy otthon tespedve az ágyban és ez neked oké, kényelmes.


Amennyiben 2 előadás után már neked pihenned kell akkor alapból nem fekszel le időben aludni, hanem valami kiegészítő semmit sem érő dologgal töltöd az estéid vagy fizikai vagy mentális problémáid vannak.


Én minden hétköznap 10-kor már alszom és 6-6:30-kor kelek. Ennek köszönhetően mindig kipihent vagyok. Mert tudok 8-8,5 órát pihenni, ami tökéletesen elég számomra.


Rendszeresen sportolok, ebből fakadóan nem vagyok eltunyulva és probléma nélkül tudok mozogni a hétköznapokban és az energiám is sokkal több.

Jah és az egészséges táplálkozás is sokat hozzátesz.


Az egyetem nagyon szakfüggő, hogy mennyire leterhelő. Nekem jelenleg heti 3 nap van csak. Emellett simán megy a munka is.

Orvosis ismerősöm már egyáltalán nem dolgozik mellette, de az megérthető. Ő heti 5 napot tanul, reggeltől délutánig.


A kapcsolatok szimplán azon múlnak, hogy mennyire vagy nyitott és kezdeményező. Ha én egyedül ülök egy előadó előtt, simán random odamegyek emberekhez, kérdezek és ezáltal beszélgeteg, új ismerősöket szerzek.

Nem zárkózom el, hanem nyitok és a kezembe veszem a dolgokat.


A mai trendek ismerete meg megint csak rajtad múlik... kezdj el ismertebb embereket követni, olvass a témáról, tájékozódj.


Szóval mindent bele!

2018. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Az imént kaptam egy e-mailt:

Ha reggel az ágyadból inkább egészégesen keltél, mint betegen,

boldogabb vagy, mint az az egy millió, aki ezt nem érhette meg.


Ha még nem volt részed a háború ütközeteiben, nem érezted a magányt

a fogságban, vagy a kínzottak fájdalmait, vagy az éhínséget,

boldogabb vagy a föld 500 millió ilyen lakósánál.


Ha a hited szabadon megélheted anélkül, hogy azért megtorlást szenvedsz,

vagy életedde fizetsz, boldogabb vagy a föld 3 milliárd emberénél.


Ha a hűtődben van némi élelmiszered, van ruhád, szerha a fejed felett és ágyad,

Boldogabb vagy a Föld lakóinak 75%-nál.


Ha van némi betéted a bankban és néhány garasod a péztárcádban is,

A világ gazdagainak 8% -hoz tartozol.



Tehát nincsen okod aggódni.

2018. szept. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Ez egyrészt eléggé személyiség/habitusfüggő is. Én is nyugisabb típus vagyok, és kevésbé spontán, olyanokkal szeretek programokat szervezni, akiket már ismerek egy ideje és meg tudok bennük bízni. Nem hiányolom az életemből, hogy 2-3 havonta külföldre utazzak, vagy az egyetemünkön tanuló külföldieket koordináljam, vagy járkáljak a találkozóikra. Nem szeretek egyfolytában távol lenni itthonról vagy az országtól. Szerintem nem baj, hogy vannak ilyen emberek, ahogy a másik oldalt is teljesen megértem, eléggé ki tudja teljesíteni az ember életét, ha megismerkedik más kultúrákkal, felfedezi a világot. Csak egyszerűen én nem ilyen beállítottságú vagyok. Igazából azt kellene megvizsgálni, hogy neked jó-e ez így, ahogy van, vagy inkább frusztrál, hogy olyan életet akarsz élni, mint az általad kifejtett emberek, de mégsem megy valamiért. Ha így van, akkor meg megoldásokat kell keresni, a negyedik válaszoló elég jókat írt szerintem. Például ahhoz, hogy ne érezd fáradtnak állandóan magad, tényleg a sport járulna hozzá. Nekem is elég nehéz elkezdeni, miután egész nap egyetemi elfoglaltságaim vannak, de iszonyat sokat javított az életminőségemen mikor elkezdtem rendszeresen tornázni, nem kell a végletekig ezt sem elvinni (+ egészséges étrend). Alvásminőségedre is figyelj. Ha nem gyűjtesz semmire különösebben, és jól kijössz/megélsz a pénzedből, nem kell hajszolni, hogy folyton dolgozz, a buli is egy olyan dolog, hogy nem leszel kevesebb, ha nem mész, mert neked nincs kedved. Amit még magamon észrevettem, hogy akkor tudok igazán aktív és tevékeny lenni, ha megtalálom a szenvedélyem. Ez lehet sulival kapcsolatos, valami hobbi, stb. Alapvetően én is hajlamos vagyok ellustulni, de igen is sok energiát meg tudok mozgatni, ha valami nagyon megragadja a fantáziám. Szóval ezt is jó lenne megkeresned. Sok sikert :)
2018. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5: Ja, bírom ezeket a példálózásokat a világ sz***bbik felével. Ez a minimalista hozzáállás vezet oda, hogy az ember elveszti a motivációját, reményét, a közösség kirekeszti magából, mint "egyedi, különc személyiség" és a végén kénytelen lesz robotmunkát végeznie a sivár gondolatvilágának köszönhetően vagy kisebb balszerencsével az utcára kerül. Ne hidd hogy itt Európában (főleg Mo.-on) nem élnek olyan szinten emberek, mint Afrikában. Csak azokról nem veszel tudomást, de itt is csak az él normális életet, aki okosabb/szebb/jobb az átlagnál. Mindenhol kőkemény versengés vagy és ha nem bírod tartani a lépést, akkor kihullasz a rostán bele a posvány mély szegénységbe, amelyben jelenleg is jópár millió magyar ember vegetál.
2018. szept. 23. 14:41
 8/19 anonim ***** válasza:
nem tudom ezt en se ertem. nekem semmire nincs energiam nem is elem az eletem csak ugy vagyok se kedvem se energiam semmihez. arra szerintem mar szuletni kell.
2018. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, nem írtad, de lefogadom, hogy egy csávó vagy. Neked is az a bajod, hogy nem b@$z0l. (Már elnézést a kifejezésért.) Sajnos hosszú távon ez lemeríti a férfi embert és akkor abba a helyzetbe kerül mint te. Én is így vagyok vele, a 10-es skálán nekem sem valami jó a helyzetem, így a nőknél se. Nekem is csak az egyetem + otthoni netezés teszi ki az életemet. Sokszor az ágyból alig bírok felkelni, illetve az egyetemi teendőimhez hozzákezdeni, nemhogy sportolni. 23f
2018. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9: Igen, valószínűleg ez is hatalmas mértékben hozzájárulhat ehhez. A szexuális élet hiánya nemcsak mentálisan, de fizikálisan is tönkretesz egy pasit. Az intimitás, az ölelés hiánya beteggé teszi az embert. Fizikailag is egyre inkább épülök le, talán az erekcióm sem olyan, mint régen. De ez az egész nem véletlen, hiszen alapból nem voltak meg azok a feltételek régen sem, amelyek szükségesek ahhoz hogy olyan barátnőm legyen, akihez vonzódom.
2018. szept. 23. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!