Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néznek szinte mindenhol...

Szitakötő25 kérdése:

Miért néznek szinte mindenhol túl fiatalnak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, és szerintem a koromnak megfelelően nézek ki. Nem öltözködök úgy mint egy ovis vagy egy őrült tini, de nem is sminkelek, csak néha egy kis korrektor és szempillaspirál. Kicsit alacsony vagyok (de nem fejletlen!), ezért sokat járok magassarkú cipőben. Egyszóval normálisan nézek ki, ennek ellenére szinte mindenhol elkérik a személyimet (pl. bankban, egyéb ügyfél-szolgálatos helyeken). Legutóbb azon akadtam ki, amikor bérletet akartam csináltatni, és azt hitték, most megyek gimibe, és kb. leesett az álluk, amikor megmondtam, hogy most érettségiztem.

Tudom, hogy örülni kell annak, ha fiatalnak nézek ki, de nem a 14 éves kori kinézet az, aminél le szeretnék ragadni.

Gondolom, az áll a dolgok hátterében, hogy a legtöbb velem egykorú lány úgy öltözik és sminkel, hogy legalább 25-nek, de sokszor 30-nak is kinéz, és ezt az emberek megszokták, és elhiszik, hogy ilyen egy átlag 18 éves.

Kicsit hosszúra sikerült a magyarázatom, de arra lennék kíváncsi, hogy más is jár-e hasonló cipőben? Nem reagálom túl, de innentől kezdve magamnak kell intéznem a dolgaimat, és nagyon zavar, hogy sok helyen nem vesznek komolyan. Mit javasoltok? Talán a viselkedésemen kéne kicsit változtatnom?



2017. aug. 18. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hehehe most jót röhögtem


bankban meg egyéb ilyesmi helyen még egy 90 éves embertől is elkérik az igazolványt...

2017. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zavar, öregítsd magad egy kis sminkkel. Nem kell sok, de egy szemceruza, szempillaspirál, meg egy kis pirosító "rád dob" néhány évet.
2017. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok de 16 évesekkel voltam diákmunkán és ők sem hitték el hogy ennyi vagyok.

Dohányboltban is bizonytalan volt az eladó, hogy elmúltam-e 18.

20 évesen főzéshez kellett volna egy doboz sört vinnem apának de nem vihettem el mert nem volt nálam személyi...

Munkahelyemen is kérdezik hogy diákmunkásként vagyok-e ott stb.

Engem nem zavar, sőt. Fiatalabb tuti nem leszek már, úgyhogy minél lasabban látszik az öregedés annál jobb.

2017. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és én sminkelek is rendesen. Alapozó, szemhejtus, szempillaspiral, pirosító.

Magassarkút nem hordok.

2017. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak beleolvasok a kérdésbe.

"Miért néznek szinte mindenhol túl fiatalnak?"

Mert fiatalosnak nézel ki.


" de arra lennék kíváncsi, hogy más is jár-e hasonló cipőben? "

Igen. Mások is vannak.


"s nagyon zavar, hogy sok helyen nem vesznek komolyan."

Miért? Nem tök mindegy, hogy ők mit gondolnak? Te attól ugyanúgy tudod csinálni a dolgod.


" Talán a viselkedésemen kéne kicsit változtatnom?"

Nem.


"és szerintem a koromnak megfelelően nézek ki."

Akkor meg hol itt a probléma? Kit érdekel mások hogyan látnak, ha te megfelelően nézel ki szerinted?


"Mit javasoltok?"

Azt hogy felesleges ezen bajlódnod. Külsődön tudsz valamiket állítgatni, hogy idősebbnek tűnj, ennyi.

2017. aug. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülj hogy fiatalabbnak néznék.Szerencsés.

Egy ismerősöket aki 23 éves azt még 30nak nézték.

2017. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Mónika show-ban volt egyszer egy fogatlan csaj, kb 50-60 év közé saccoltam, erre kiírták, hogy 23. Szóval jobb fiatalabbnak kinézni, hidd el.
2017. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is mindig fiatal(abb)nak néznek, pedig férfi vagyok, már bőven 30 felett. Amikor még gyereknek néztek, akkor nagyon zavart, mostanában, hogy egyetemistának, már kevésbé.


Egyébként igen, a viselkedésen, fellépésen, kifejezőkészségen sok múlik. Észreveszem, amikor az emberek átértékelik magukban a külsőm alapján rólam alkotott képüket.

2017. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!