Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettem ennyire zsugori?

Miért lettem ennyire zsugori?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy minél több a pénzem, annál kevésbé költök. Vagyis inkább nézem egy borítékba a kis megtakarított 100 ezremet mintsem vegyek belőle valamit is. Hiába volna szükségem felszerelésre a hobbimhoz inkább abbahagytam a hobbimat csakhogy ne kelljen költsek a pénzemből. Viszont nem csak 10-20 ezreket sajnálok belőle, hanem még ezret is.

Ezzel párhuzamban pedig elkezdtem nagyon sok dolgot árulni, hogy még több pénzem legyen, de nem gyűjtök semmire.

Spórolt zsebpénz és némi munka utáni fizetésről van szó, tehát nem kell költenem semmire, itthon lakom.



2018. szept. 25. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem zsugori vagy, csak elkezdted megérteni a pénz értékét - főleg ha egy része nem is zsebpénz, hanem megdolgozol érte. Nincs ebben semmi rossz, próbálj ilyen tudatos maradni.
2018. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát jó, hogy kezdem megérteni, de akkor ezentúl már nem fogok költeni semmire csak számolgatni mint Dagobert bácsi?
2018. szept. 25. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kolts neha, de ne legyel konzumidiota.
2018. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy zsugori, csak azért mert nem dobod ki a pénzed minden baromságra.
2019. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!